uhrada podlznosti

Dobry den,
po troch rokoch mi z domu, kde mam trvale bydlisko prisiel list z plynarni, ze mam zaplatit za plyn za osobu, ktora bola majitelom domu a na ktoru bol v tom case plyn napisany, ale toho casu uz nezila. Plyn bol uzivany po jej smrti, avsak nie mnou a nakolko tam mam trvale bydlisko ziadaju o zaplatenie mna. Ja som sa v tom case vsak v dome ani nezdrziaval. Ked som prisiel nato, ze plyn je stale na jej mene, prepisal som ho na seba a za ten cas som ho aj poctvo uhradzal. Maju pravo odo mna ziadat zaplatenie plynu pred tym, ako bolo na mojom mene, (aj ked je zrejme,ze ho majitelka uz v case, ked bola neboha nemohla uzivat)? Po majitelke bolo uz aj uzatvorene dedicske konanie. Dakujem, Peter

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.