Ukončenie pracovného pomeru

Dobrý deň, momentálne sa starám o deti a poberám rodičovský príspevok. Môj zamestnávateľ predáva firmu a nový majiteľ preberá aj všetkých zamestnancov - okrem mňa. Podľa akého paragrafu ZP so mnou zamestnávateľ rozviaže pracovný pomer? Mám nárok na odstupné a preplatenie dovolenky? Keď sa prihlásim na Úrad práce po ukončení rodičovského príspevku, t. j. v septembri 2019, budem mať nárok na dávku v nezamestnanosti? Vo firme som pracovala od februára 2007 na dobu neurčitú. Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

6 rád, ako postupovať pri úraze na svahu
Voľné víkendy, ale aj nastávajúce prázdniny lákajú lyžovať. Kým deti zo zákona povinne vybavujeme prilbou, v prípade seba sa často spoliehame na to, že sa nič nestane.
Chcete zarábať od 1 200 eur vyššie? Ponúkame vám tieto pozície
Projektoví manažéri, skladníci či opatrovateľky. Aj takéto miesta nájdete medzi dobre platenými ponukami práce v zahraničí. Vybrali sme ich spolu s portálom istp.sk.
Idete s deťmi na jarnú lyžovačku. Poistenie nesmie chýbať
Vyše päťdesiat percent detí nemá uzatvorenú žiadnu formu detského životného poistenia. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu spoločnosti PRO Business Solutions.
Časť príjmu z prenájmu bytu si pár môže odpísať
V prípade, ak ste prenajímali s partnerom minulý rok spoločnú nehnuteľnosť, HN vám prinášajú užitočné rady, ako byt či dom správne zdaniť.
Čipovanie psov bude už povinné
Ak parlament schváli novelu zákona o veterinárnej starostlivosti, majitelia spoločenských zvierat, teda psa, mačky alebo fretky, ich musia povinne začipovať. Doteraz to povinné nebolo. Nové pravidlá prinesie aj pre množiteľov. Každý majiteľ a jeho pes musí byť identifikovaný a registrovaný.