Uznesenie o návrhu na nariadenie predbež. opatrenia zákaz nakladať s nehnuteľnosťou

Dobrý deň,
kvôli nerešpektovaniu predkupného práva bolo vydané Uznesenie o návrhu na nariadenie predbežného opatrenia, kde po právoplatnosti majú navrhovatelia podať návrh na určenie neplatnosti kúpnej zmluvy proti ktorému bolo do 15 dní podané odvolanie jedným z odporcov. Medzitým však došlo k odstúpeniu od zmluvy a vlastnícke právo sa vrátilo pôvodnému majiteľovi, ako by sa zmluva nikdy neuzavrela. Čo s tým uznesením? Bude niekedy právoplatné, alebo došlo vôbec k nakladaniu s majetkom, keď k odstúpeniu došlo pred jeho právoplatnosťou? Dá sa podať nejaké trestné oznámenie, keď nebolo uznesenie právoplatné a stav je taký, aký bol pred porušením predkupného práva, teda taký, aký v uznesení navrhovatelia pôvodne chceli docieliť?

Ďakujem, Dada

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus