Vplyv DoVP počas rodičovskej dovolenky na príspevok v nezamestnanosti

Dobrý deň,
poprosím vás o radu. Od augusta 2014 som bola na MD, v apríli 2015 som prechádzala z MD na RD. 31.8.2017 mi končila RD a so zamestnávateľom som sa dohodla na ukončení PP (PP trval od októbra 2013 do 31.8.2017). Dva dni 30. a 31.8.2017 som si čerpala dovolenku, zvyšok nevyčerpanej dovolenky spolu s prémiou mi zamestnávateľ vyplatil v septembri (bolo to okolo 2.000 €). 6 mesiacov počas rodičovskej dovolenky od marca 2017 do 31.8.2017 som si privyrábala na DoVP (mesačná odmena 50 €). Od 1.9.2017 som evidovaná na ÚPSVaR. Včera mi volala pani zo Sociálnej poisťovne (chýbali jej nejaké údaje) a len tak medzi rečou mi oznámila, že tou dohodou som si značne znížila dávku v nezamestnanosti. Ak by som ju vraj nemala, vychádzala by mi max. dávka v nezamestnanosti tj j. 930 €. Teraz mi vraj musia spriemerovať vysoký DVZ z PP s 50 € dohodou, ktorá trvala 6 mesiacov a tým pádom mi vyjde dávka v nezamestnanosti len okolo 280 €. Oficiálny výmer mi ešte zo Sociálnej poisťovne neprišiel.
Moja otázka znie: Môže mať dohoda o vykonaní práce počas rodičovskej dovolenky taký vplyv na dávku v nezamestnanosti, ktorá sa vypočítava z pracovného pomeru? Podľa mňa je to pekne nespravodlivé.
Ďakujem za odpoveď.
Zuzana

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nekupujte darčeky na úver. Tu sú rady, ako si Vianoce zbytočne nepredražiť
Slováci si chcú na Vianoce dopriať viac ako inokedy. Utrácajú neprimerane nielen na jedlo a nápoje, ale kvôli darčekom sú ochotní narobiť si dlhy.
Svoju budúcu penziu si môžete overiť
Blížite sa k dôchodkovému veku a neviete, aký bude. Alebo po škole zvažujete, či si sporiť na dôchodok už teraz. Experti pre HN radia, ako si môžete udržať životný štandard aj vo vyššom veku.
Chcete poslať vianočný balíček či pozdrav. Ustrážte si termíny
Pohľadnice a listy v rámci Slovenska sa k adresátovi dostanú do Vianoc, ak ich pošlete najneskôr 20. decembra druhou triedou a 21. decembra, ak využijete prvú triedu.
Trh hľadá zdravotné sestričky aj masérov. Pozrite si aktuálne pracovné miesta v zdravotníctve
Pozrite si aktuálne ponuky voľných pracovných miest zo zdravotníctva.
12 tipov, ako skrotiť výdavky za energie
Klesajúca teplota vonku, intenzívnejšie kúrenie, viac umelého osvetlenia. Príchod zimy vytvára vyšší tlak na platby za energie. Tu sú rady, ako si možno dávať väčší pozor, aby ste s nimi nemali zvýšené výdavky.