Vrátenie peňazí za nedokončené dielo

Dobrý deň,
asi pred rokom sme dali známemu nemalú čiastku peňazí na dokončenie stavby rodinného domu. Zmluva nie je žiadna šak známy , ale mám doklady že kedy a v akej sume prevzal peniaze (boli mu vyplatené 2 zálohy) spočiatku svoje práce aj realizoval, ale po istom čase nastal zlom a na stavbe sa nerobilo, stále sa na niečo vyhováral, raz na počasie, potom na ľudí, potom na materiál, potom zase na počasie , potom zase na ľudí a takto dookola to išlo (podotýkam že s počasím problem nebol keď iné stavby okolo nás rástli ako z vody aj napriek nie krásnemu počasiu), proste nás naťahoval ako sopeľ, lebo peniaze ktoré sme mu dali dávno prehájdákal a nemal za čo zaplatiť ľudí. Požiadali sme ho aby nám vrátil čiastku za robotu a materiál čo neurobil nedodal - mal to prerátať a dať nám vedieť, samozrejme nič, zase len nás naťahuje, pre istotu ani neodpisuje alebo povie že sa ozve a nič. Poslala som mu výzvu aby nám vrátil peniaze - poštu si nepreberá /hoc som mu písala aby bol taký laskavy a vybral si žltý lístočk, povedal že žiaden problém.....) výzva sa mi vrátila, on sa jednoducho odmlčal, ignoruje nás, a ja som mu napisala že idem na ňho podať trestné oznamenie.
Chcem vedieť ako ďalej postupovať - pretože on, nemá na seba nič ale absolútne nič napísané, už niekoľko krát čo som sa dozvedela neskôr mal nejaké súdy ohľadom sprenevery, na nete je na neho viacero ľudí nahnevaných, má vysoký nedoplatok na sociálke - dám ho na súd, aj keď vyhrám (o čom som presvedčená pretože mám zmluvu, ktorú nechcel podpísať, mám fin.rozpočet čo koľko by stálo + tie doklady že prijal peniaze) ako dostanem z neho tie peniaze späť keď nič na seba nemá napísané???
Ďakujem veľmi pekne za radu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus