Vrátenie peňazí za nedokončené dielo

Dobrý deň,
asi pred rokom sme dali známemu nemalú čiastku peňazí na dokončenie stavby rodinného domu. Zmluva nie je žiadna šak známy , ale mám doklady že kedy a v akej sume prevzal peniaze (boli mu vyplatené 2 zálohy) spočiatku svoje práce aj realizoval, ale po istom čase nastal zlom a na stavbe sa nerobilo, stále sa na niečo vyhováral, raz na počasie, potom na ľudí, potom na materiál, potom zase na počasie , potom zase na ľudí a takto dookola to išlo (podotýkam že s počasím problem nebol keď iné stavby okolo nás rástli ako z vody aj napriek nie krásnemu počasiu), proste nás naťahoval ako sopeľ, lebo peniaze ktoré sme mu dali dávno prehájdákal a nemal za čo zaplatiť ľudí. Požiadali sme ho aby nám vrátil čiastku za robotu a materiál čo neurobil nedodal - mal to prerátať a dať nám vedieť, samozrejme nič, zase len nás naťahuje, pre istotu ani neodpisuje alebo povie že sa ozve a nič. Poslala som mu výzvu aby nám vrátil peniaze - poštu si nepreberá /hoc som mu písala aby bol taký laskavy a vybral si žltý lístočk, povedal že žiaden problém.....) výzva sa mi vrátila, on sa jednoducho odmlčal, ignoruje nás, a ja som mu napisala že idem na ňho podať trestné oznamenie.
Chcem vedieť ako ďalej postupovať - pretože on, nemá na seba nič ale absolútne nič napísané, už niekoľko krát čo som sa dozvedela neskôr mal nejaké súdy ohľadom sprenevery, na nete je na neho viacero ľudí nahnevaných, má vysoký nedoplatok na sociálke - dám ho na súd, aj keď vyhrám (o čom som presvedčená pretože mám zmluvu, ktorú nechcel podpísať, mám fin.rozpočet čo koľko by stálo + tie doklady že prijal peniaze) ako dostanem z neho tie peniaze späť keď nič na seba nemá napísané???
Ďakujem veľmi pekne za radu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

20 tipov, ako si zabezpečiť majetok v katastri
Ak chcete podať návrh na vklad, dodržte postup, aby ste sa vyhli zbytočným prieťahom na katastri.
Nenaleťte šmejdom. Na čo si dať pozor, keď meníte dodávateľa plynu či elektriny
Nízke ceny elektriny a plynu, či zľavy alebo iné výhody, vás môžu zlákať.
Ako budete odchádzať od januára do dôchodku. Plus prehľadná tabuľka
Od januára platí nová lehota odchodu do penzie.
S nájomníkom vo vašom byte spíšte vždy len krátkodobú zmluvu. Tá vás ochráni pred prípadným neplatičom
Kúpili ste nehnuteľnosť pre svoje dieťa, ktoré ešte nejaký čas bude bývať s vami? Môžete ho počas tohto obdobia prenajať. Prečo je pre vás krátkodobý prenájom bytu bezpečnejší, vysvetľuje advokát Marek Hraška.