Vrátenie peňazí za nedokončené dielo

Dobrý deň,
asi pred rokom sme dali známemu nemalú čiastku peňazí na dokončenie stavby rodinného domu. Zmluva nie je žiadna šak známy , ale mám doklady že kedy a v akej sume prevzal peniaze (boli mu vyplatené 2 zálohy) spočiatku svoje práce aj realizoval, ale po istom čase nastal zlom a na stavbe sa nerobilo, stále sa na niečo vyhováral, raz na počasie, potom na ľudí, potom na materiál, potom zase na počasie , potom zase na ľudí a takto dookola to išlo (podotýkam že s počasím problem nebol keď iné stavby okolo nás rástli ako z vody aj napriek nie krásnemu počasiu), proste nás naťahoval ako sopeľ, lebo peniaze ktoré sme mu dali dávno prehájdákal a nemal za čo zaplatiť ľudí. Požiadali sme ho aby nám vrátil čiastku za robotu a materiál čo neurobil nedodal - mal to prerátať a dať nám vedieť, samozrejme nič, zase len nás naťahuje, pre istotu ani neodpisuje alebo povie že sa ozve a nič. Poslala som mu výzvu aby nám vrátil peniaze - poštu si nepreberá /hoc som mu písala aby bol taký laskavy a vybral si žltý lístočk, povedal že žiaden problém.....) výzva sa mi vrátila, on sa jednoducho odmlčal, ignoruje nás, a ja som mu napisala že idem na ňho podať trestné oznamenie.
Chcem vedieť ako ďalej postupovať - pretože on, nemá na seba nič ale absolútne nič napísané, už niekoľko krát čo som sa dozvedela neskôr mal nejaké súdy ohľadom sprenevery, na nete je na neho viacero ľudí nahnevaných, má vysoký nedoplatok na sociálke - dám ho na súd, aj keď vyhrám (o čom som presvedčená pretože mám zmluvu, ktorú nechcel podpísať, mám fin.rozpočet čo koľko by stálo + tie doklady že prijal peniaze) ako dostanem z neho tie peniaze späť keď nič na seba nemá napísané???
Ďakujem veľmi pekne za radu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Päť vecí, ktoré riešte okamžite po vstupe do prvého zamestnania
Hoci sú mladí na tom finančne často horšie ako ich starší kolegovia, majú najlepšiu finančnú štartovaciu pozíciu.
Hrozí, že sa vaše deti budú hádať o majetky? Rozdeľte všetko podľa svojich predstáv ešte za života.
Vaša predstava o delení majetku je iná ako zo zákona. A aj vaše deti si to predstavujú úplne inak. V tom prípade dajte svoje rozhodnutie na papier. Ak chcete vedieť, či je lepšie spísať závet alebo darovaciu zmluvu, kúpte si v pondelok 19. augusta Hospodárske noviny.
Prijatie daru je slobodné rozhodnutie
Svoj majetok môžete darovať deťom ešte za života. Máte tak istotu, že sa rozdelí presne podľa vašej vôle. Na čo treba myslieť pri spisovaní darovacej zmluvy a čo v nej nesmie chýbať, vysvetľuje advokát a konateľ Martin Vasiľ z advokátskej kancelárie Vasiľ, Šimonovič & partners.
Ako si zvýšiť dôchodok? Dobrovoľným poistením
Dobrovoľné dôchodkové, nemocenské a poistenie v nezamestnanosti v Sociálnej poisťovni môže využiť ten, kto v nej nie je povinne poistený. Myslí sa napríklad študent alebo nezamestnaný. Musí však mať viac ako 16 rokov a mať trvalý pobyt, povolenie na trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku. Výnimkou sú dôchodcovia, ktorí si podľa druhu priznaného dôchodku nemôžu vybrať zo všetkých kombinácií dobrovoľného poistenia.
Materská dovolenka: 9 podstatných rád pre všetky mamy
Aj keď živnostníčky nemajú nárok na materskú dovolenku, majú nárok na vyplácanie dávky materské. Aké podmienky na jej získanie musia splniť, vysvetľuje Mária Ďurišová, špecialistka komunikácie Sociálnej poisťovne.