Vrátenie peňazí za nedokončené dielo

Dobrý deň,
asi pred rokom sme dali známemu nemalú čiastku peňazí na dokončenie stavby rodinného domu. Zmluva nie je žiadna šak známy , ale mám doklady že kedy a v akej sume prevzal peniaze (boli mu vyplatené 2 zálohy) spočiatku svoje práce aj realizoval, ale po istom čase nastal zlom a na stavbe sa nerobilo, stále sa na niečo vyhováral, raz na počasie, potom na ľudí, potom na materiál, potom zase na počasie , potom zase na ľudí a takto dookola to išlo (podotýkam že s počasím problem nebol keď iné stavby okolo nás rástli ako z vody aj napriek nie krásnemu počasiu), proste nás naťahoval ako sopeľ, lebo peniaze ktoré sme mu dali dávno prehájdákal a nemal za čo zaplatiť ľudí. Požiadali sme ho aby nám vrátil čiastku za robotu a materiál čo neurobil nedodal - mal to prerátať a dať nám vedieť, samozrejme nič, zase len nás naťahuje, pre istotu ani neodpisuje alebo povie že sa ozve a nič. Poslala som mu výzvu aby nám vrátil peniaze - poštu si nepreberá /hoc som mu písala aby bol taký laskavy a vybral si žltý lístočk, povedal že žiaden problém.....) výzva sa mi vrátila, on sa jednoducho odmlčal, ignoruje nás, a ja som mu napisala že idem na ňho podať trestné oznamenie.
Chcem vedieť ako ďalej postupovať - pretože on, nemá na seba nič ale absolútne nič napísané, už niekoľko krát čo som sa dozvedela neskôr mal nejaké súdy ohľadom sprenevery, na nete je na neho viacero ľudí nahnevaných, má vysoký nedoplatok na sociálke - dám ho na súd, aj keď vyhrám (o čom som presvedčená pretože mám zmluvu, ktorú nechcel podpísať, mám fin.rozpočet čo koľko by stálo + tie doklady že prijal peniaze) ako dostanem z neho tie peniaze späť keď nič na seba nemá napísané???
Ďakujem veľmi pekne za radu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.