Vrátenie peňažného príspevku na opatrovanie

Dobrý deň!
Mám 19 rokov a uznali mi invalidný dôchodok z mladosti nad 70% (schválený v októbri 2017 a spätne doplatený od 18. roku života v roku 2016) Počas tohto obdobia (2016-2017), keď som ešte nedostával invalidný dôchodok poberal môj otec príspevok na opatrovanie zvýšený o 49,80 € z dôvodu, že nemal iný príjem a ja som bol ako nezaopatrený študent. Matka si počas tejto doby uplatnila daňový bonus. Z viacerých zdrojov sme sa dopočuli, že musíme dané čiastky (navýšenie príspevkov a uplatnený daňový bonus) vrátiť. Obraciam sa na Vás preto s prosbou o radu ako postupovať.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

6 rád, ako postupovať pri úraze na svahu
Voľné víkendy, ale aj nastávajúce prázdniny lákajú lyžovať. Kým deti zo zákona povinne vybavujeme prilbou, v prípade seba sa často spoliehame na to, že sa nič nestane.
Chcete zarábať od 1 200 eur vyššie? Ponúkame vám tieto pozície
Projektoví manažéri, skladníci či opatrovateľky. Aj takéto miesta nájdete medzi dobre platenými ponukami práce v zahraničí. Vybrali sme ich spolu s portálom istp.sk.
Idete s deťmi na jarnú lyžovačku. Poistenie nesmie chýbať
Vyše päťdesiat percent detí nemá uzatvorenú žiadnu formu detského životného poistenia. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu spoločnosti PRO Business Solutions.
Časť príjmu z prenájmu bytu si pár môže odpísať
V prípade, ak ste prenajímali s partnerom minulý rok spoločnú nehnuteľnosť, HN vám prinášajú užitočné rady, ako byt či dom správne zdaniť.
Čipovanie psov bude už povinné
Ak parlament schváli novelu zákona o veterinárnej starostlivosti, majitelia spoločenských zvierat, teda psa, mačky alebo fretky, ich musia povinne začipovať. Doteraz to povinné nebolo. Nové pravidlá prinesie aj pre množiteľov. Každý majiteľ a jeho pes musí byť identifikovaný a registrovaný.