Vrátenie poštovného eshopom

Dobrý den,

objednávala som tovar zo zahraničného eshopu z Talianska. Cena bola vyčíslená konkrétne za tovar + poštovné16€. Keďže mi tovar nevyhovoval, vrátila som ho späť predávajúcemu, on mi však naspäť poukázal len čiastku za tovar. Poštovné vo výške 16€ nevrátil.

Ako je to zo zahraničnými eshopmi, platí u nich taktiež vrátenie plnej sumy aj so všetkými nákladmi kupujúcemu ako je to v tuzemsku? Daný predajca má na svojej stránke síce uvedené vo svojich obchodným podmienkach, že poštovné nevracia, ale je to správne? Neplatí aj pre talianov Rozsudok Európskeho súdneho dvora?

Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus