Vráti realitka celú rezervačnú zálohu?

Môj problém: S priatelom kupujeme cez realitku 1-izbový byt v hodnote 36 000 € a zložíme zálohu 2 000 €. Predávajúca si to nakoniec rozmyslela a odstúpila od predaja. Realitný maklér nám navrhol riešenie: v ponuke taký istý byt, ale v inej lokalite, načo sme my pristali.V šetky dokumenty ako rezer. zmluva na ten prvý byt aj doklad o zaplatení má relitka, my nič, nato sa hneď vypísali nové doklady,  t. j. rezer. zmluva a príjmový doklad na 2 500 €, lebo druhý ponúkaný byt mal rezervačku o 500 € vyššiu. Ale tých 500€ sme nemali, tak sme sa dohodli, že sa vyplatia pri predaji.

Chcela by som sa spýtať, či je možné odstúpiť od kúpy bytu, pretože sa vyskytli v našej rodine určité finančné problémy. Budem mať nárok na vrátenie celej zálohy 2 000 €? Poraďte prosím, neviem čo máme robiť.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus