Všeobecná zodpovednosť zamestnanca za škodu

Dobrý deň,
v práci som bola v minulosti poverená úlohou, ktorú nemám priamo v náplni práce, ale s dobrým úmyslom som sa do nej pustila ( v zamestnaní som v tom čase bola len 1,5 mesiaca a neabsolvovala som školenie so zameraním na problematiku). S odstupom času som si v dokumentoch, ktoré som schválila našla chybu, ktorá môže mať dopad na finančný zisk firmy. Chystám sa to môjmu zamestnávateľovi oznámiť, ale chcem vedieť či by ma aj v tomto prípade mohol pokutovať do výšky max. štvronásobku mojej priemernej mzdy alebo či by mi nejakým iným spôsobom mohol zosobniť cenu môjho pochybenia alebo či by v najhoršom prípade mohol so mnou ukončiť pracovný pomer.

Ďakujem za odpoveď.
J.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus