Vybúrané priečky

Dobrý deň, začiatkom septembra to budú dva roky, čo sused podomnou vybúral všetky priečky v 3-izbovom byte a nechal len jednu nosnú. Poškodil nielen môj byt, ale i okolité byty. Nahlásili sme ho na bytový podnik kvôli zaprataným kontajnerom, hluku (zbíjačkám) a dostal pokutu 300 e od stavebného úradu a až o tri mesiace neskôr, keď už bolo všetko vybúrané, dal statický posudok od statika, ktorý sa neskôr vyjadril, že nikdy v BA nebol a nevidel byt a dostal len peniaze za podpis. Úrad to riešil štýlom, že sa priznal a za svoj podpis si musí ručiť sám. Riešila som to i s TV Markíza, ale tí len odvysielali reportáž a povedali mi, že bude lepšie, ak si to opravím sama, že je to arogantný človek... Do spisu uviedol, že som odmietla jeho pomoc, pretože ja som nesúhlasila s vytapetovaním stien, ale chcela som, aby buď vymuroval pilier (nejak podložil môj byt) alebo dal steny naspäť, čo samozrejme odmietol. Stavebný úrad sa vyjadril, že to riešiť nebude a o nič nejde, mňa oprava bude stáť minimálne 3 000 e a každá jedna z firiem mi povedala, že aj keď dajú flexibilnú stierku, tak pokiaľ to nie je podložené, praskať to bude stále a teda je to len dočasné riešenie na pol roka možno rok... Bola som za dvoma právnikmi a jedným súdnym znalcom a tvrdili mi, že v BA riešili podobné prípady a naťahuje sa to už niekoľko rokov... tzn. mne niekto zničí byt a je to všetko ok... Čo je horšie, moja poisťovňa mi odmietla plniť, tvrdia, že išlo o úmyselné zavinenie zo strany suseda a teda na to som vraj nebola poistená... Jeho poisťovňa mi tiež nechce plniť, lebo sa statik vyjadril, že zobral peniaze za podpis... Neviem ako to riešiť, keďže poisťovne odmietajú plniť, právnici tvrdia, že sa to bude dlho naťahovať a bude to stáť veľa úsilia, no hlavne zdravie, nervy, čas, peniaze... Vopred ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus