Vyhnúť sa dedičskému konaniu prepísaním nehnuteľnosti za života?

Dobrý deň, prosím o radu. Pred 5 rokmi som sa dozvedel, že mám veľmi vážne ochorenie a moc veľa času nemám. No akosi prognoza nevyšla,  stále som tu a čakám na transplantáciu. No i tak viem, že moje šance sú mizivé. Som rozvedený, žijem s družkou. Z prvého manželstva mám dcéru, z druhého syna, ktorého mám 5 rokov v striedavej opatere ..Mám nejaké pôžičky a úverové karty, ktoré riadne splácam. Dve znich mám zabezpečené poistením proti smrti, ale v sporitelni mám úver a úverovú kartu,  spolu hodnota dlhu je približne 6 500 eur a splácam auto na lízing. ktoré nemá poistenie proti smrti, ke´dže som invalid odmietli mi to poistit na smrť. Nemám žiadny majetok, iba chalupku pri Štúrove v trhovej cene asi 10 000 eur.

Prosím poraďte, viem že ten, kto dedí nehnuteľnosť, musí vysporiadat dlhy a to práve nechcem. Nech si dlhy nechá banka i tak majú už odo mňa slušné úroky. Ako to urobiť - prepísať chalupu na družku a syna ? Ešte za života? A vyhnúť sa dedičskému konaniu? Neviem, koľko mám času a prepísať to na družku, hmm....neviem. Bojím sa, už ma dve dámy ošklbali. Hlavne chcem, aby z toho mal niečo môj syn. Ďakujem pekne.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus