Vymaz tarchy z katastra po vyplateni hypoteky

Dobry den,
chcem sa spytat ako to je pri vymaze tarchy z katastra. Predal som byt na ktorom som mal hypoteku. Kupujuci si tak isto bral hypoteku na kupu mojho bytu cize jeho hypotekou som vyplacal moju hypoteku. Problem je v tom, že od vtedy už prešli 4 mesiace a na liste vlastnictva stale figuruje moja hypoteka a bohuzial toho cloveka co odomna kupil ten byt bombarduje jeho banka aby mal ciste LV iba s jeho tarchou. Myslim, ze tento vymaz mojej tarchy by mala robit moja banka automaticky o to uz by som sa ja nemal starat alebo musim zase pracne cakat na kvitanciu od banky a podat na katastri osobne? Ked som to aj mal osobne dorucit na kataster nemala mi banka uz davno vystavit kvitanciu aspon?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus