Vymazanie stavby z katastralnej mapy

Dobry den,
chcem sa spytat. Ma a ak ano podla akého zakona stavebny urad pravo ziadat vymazanie stavby z katastrálnej mapy, resp. ma pravo podmienovat vydanie stavebného povolenia tymto ukonom ? Na katastrálnej mape je na pozemku na ktorom sa bude realizovat stavba rekreacnej chatky zakreslena povodna stavba bez súpisného cisla.Tato stavba tam realne neexistuje o com obecny urad nema problem vydat potvrdenie.
Vymazanie z mapy a zakreslenie nového stavu by sme riesili az po dokonceni novej stavby a vypracovani geometrického planu.
Na mape zakreslena stavba bez popisného cisla nie je zapisana na liste vlastnictva. Parcela ma len jedno cislo nema ziadne podlomenie.
Kataster nema problem tento ukon vymazania z mapy spravit tak ako som to popisal az pri zapise a prerozdeleni parcely po dokonceni stavby na zaklade geometrického planu.
Z môjho pohladu, ktory ale neviem pravne podlozit, sa mi zda hlupost vyzadovat vymazanie pred zacatim stavby. Z môjho pohladu ide o zbytocnu platbu za vypracovanie geom.planu a strata casu nakolko kataster ma na tento ukon zo zakona 60 dni.
Este doplnujuce informacie: Pozemok je v zastavanom uzemi obce v súlade s uzemnym planom je lokalita urcena na vystavbu RD a rekreacnych objektov. Pozemok je klasifikovany ako Zastavane plochy a nadvoria. Uzemne a stavebne konanie budu spojene.
Dakujem za odpoved..

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Predávate byt? Odborník radí, na čo nezabudnúť (+vzor kúpnej zmluvy)
Vyvarujte sa chýb v kúpnej zmluve pri predaji bytu. O detailoch listiny, ktoré v nej nesmú chýbať, hovorí advokát Pavol Szabó z advokátskej kancelárie GHS Legal.
Právnici približujú prvú emisiu krytých dlhopisov s negatívnym úrokom
Prvá slovenská firma vydala dlhopisy so záporným úrokom. Právnik vysvetľuje, ako emisia prebehla.
Materská a rodičovský príspevok: 10 rád, kedy a ako ich získať
Materskú dovolenku si aj vzhľadom na pracovné povinnosti či financie rodičia môžu prehodiť.
Požičali ste peniaze a dlžník vám ich doposiaľ nevrátil? Odborníci vám poradia, ako postupovať, aby sa vám váš majetok vrátil späť
Pôžička je vždy vážnym krokom. Aby ste neostali pre ochotu pomôcť škodný, poistite sa správnou zmluvou.
Prevencia vám môže zachrániť život. Viete, na aké preventívne prehliadky máte nárok?
V tomto roku, roku prevencie, odštartovali nové skríningy, teda odhaľovanie chorôb, príznaky ktorých ešte nie sú citeľné a viditeľné. Prvý bol skríning rakoviny hrubého čreva. Po ňom začali v septembri pozývať zdravotné poisťovne ženy od 50 do 69 rokov na vyšetrenie mamografom. Nasledovať bude skríning rakoviny krčka maternice.