Vymazanie stavby z katastralnej mapy

Dobry den,
chcem sa spytat. Ma a ak ano podla akého zakona stavebny urad pravo ziadat vymazanie stavby z katastrálnej mapy, resp. ma pravo podmienovat vydanie stavebného povolenia tymto ukonom ? Na katastrálnej mape je na pozemku na ktorom sa bude realizovat stavba rekreacnej chatky zakreslena povodna stavba bez súpisného cisla.Tato stavba tam realne neexistuje o com obecny urad nema problem vydat potvrdenie.
Vymazanie z mapy a zakreslenie nového stavu by sme riesili az po dokonceni novej stavby a vypracovani geometrického planu.
Na mape zakreslena stavba bez popisného cisla nie je zapisana na liste vlastnictva. Parcela ma len jedno cislo nema ziadne podlomenie.
Kataster nema problem tento ukon vymazania z mapy spravit tak ako som to popisal az pri zapise a prerozdeleni parcely po dokonceni stavby na zaklade geometrického planu.
Z môjho pohladu, ktory ale neviem pravne podlozit, sa mi zda hlupost vyzadovat vymazanie pred zacatim stavby. Z môjho pohladu ide o zbytocnu platbu za vypracovanie geom.planu a strata casu nakolko kataster ma na tento ukon zo zakona 60 dni.
Este doplnujuce informacie: Pozemok je v zastavanom uzemi obce v súlade s uzemnym planom je lokalita urcena na vystavbu RD a rekreacnych objektov. Pozemok je klasifikovany ako Zastavane plochy a nadvoria. Uzemne a stavebne konanie budu spojene.
Dakujem za odpoved..

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus