Výmena dodávateľa el. energie a plynu

Dobrý deň !

Ospravedlňujem sa za to, že Vás a Vašich spolupracovníkov touto formou oberám o čas, ale verím, že mi pomôžete pri riešení môjho problému s dodávateľmi energií a pridelíte tento e-mail príslušnému kolegovi z redakcie.

Som dôchodca z Michaloviec (Váš stály čitateľ) a stojím pred rozhodnutím, s ktorým z distribútorov uzavrieť zmluvu o dodávke plynu a elektrickej energie pre rodinný dom. V súčasnosti mám uzavretú zmluvu na obe energie z ČEZ Slovensko ale viem, že v dohľadnej dobe sa ČEZ-SK sťahuje z nášho trhu. Tiež táto spoločnosť nedodržala verejný prísľub, že bude stále lacnejšia o -10 % ako lokálni distribútori.

Prezerám rôzne kalkulačky, ktoré zverejňujú jednotlivé médiá a bohužiaľ ich výsledky sú rozporuplné. Napr. výpočty, ktoré používajú na stanovenie poradia dodávateľov nevyužívajú jednotnú metodiku a mne ako dôchodcovi sa je ťažko v nich vyznať. Stanovené poradie obsahuje na popredných miestach dodávateľov, o ktorých som nikdy nepočul a neviem či sú dôveryhodní a preto si ich preverujem na internete – napr. cez www.a-zet.sk kde dodávateľom tento portál udeľuje hviezdičky. Bohužiaľ zisťujem, že napr. víťazná BCF s.r.o. dostala päť hviezdičiek len na základe jediného kladného hodnotenia a iná spoločnosť má len jednu hviezdičku aj keď hodnotení je viac.

Navyše, aby som to mal ešte ťažšie tak URSO a súčasná vláda svojimi rozhodnutiami situáciu výrazne skomplikovali. Bohužiaľ som pod časovým tlakom a tak si Vás dovolím požiadať o čo najvčasnejšiu odpoveď.

S úprimným pozdravom

Peter ČOLLÁK

Pribinova 5

071 01 Michalovce

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus