Výmena dodávateľa el. energie a plynu

Dobrý deň !

Ospravedlňujem sa za to, že Vás a Vašich spolupracovníkov touto formou oberám o čas, ale verím, že mi pomôžete pri riešení môjho problému s dodávateľmi energií a pridelíte tento e-mail príslušnému kolegovi z redakcie.

Som dôchodca z Michaloviec (Váš stály čitateľ) a stojím pred rozhodnutím, s ktorým z distribútorov uzavrieť zmluvu o dodávke plynu a elektrickej energie pre rodinný dom. V súčasnosti mám uzavretú zmluvu na obe energie z ČEZ Slovensko ale viem, že v dohľadnej dobe sa ČEZ-SK sťahuje z nášho trhu. Tiež táto spoločnosť nedodržala verejný prísľub, že bude stále lacnejšia o -10 % ako lokálni distribútori.

Prezerám rôzne kalkulačky, ktoré zverejňujú jednotlivé médiá a bohužiaľ ich výsledky sú rozporuplné. Napr. výpočty, ktoré používajú na stanovenie poradia dodávateľov nevyužívajú jednotnú metodiku a mne ako dôchodcovi sa je ťažko v nich vyznať. Stanovené poradie obsahuje na popredných miestach dodávateľov, o ktorých som nikdy nepočul a neviem či sú dôveryhodní a preto si ich preverujem na internete – napr. cez www.a-zet.sk kde dodávateľom tento portál udeľuje hviezdičky. Bohužiaľ zisťujem, že napr. víťazná BCF s.r.o. dostala päť hviezdičiek len na základe jediného kladného hodnotenia a iná spoločnosť má len jednu hviezdičku aj keď hodnotení je viac.

Navyše, aby som to mal ešte ťažšie tak URSO a súčasná vláda svojimi rozhodnutiami situáciu výrazne skomplikovali. Bohužiaľ som pod časovým tlakom a tak si Vás dovolím požiadať o čo najvčasnejšiu odpoveď.

S úprimným pozdravom

Peter ČOLLÁK

Pribinova 5

071 01 Michalovce

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.