Výmena meračov SV a TUV v bytoch.

Dobrý deň.Chcel by som sa opýtať akým spôsobom sa môžu merače na studenú a teplú vodu v bytoch meniť.Preto že mám merače v byte, ktorým podla zákona končí výmena až o tri roky a merače sú v poriadku.Či môžu na schôdzi kde bolo 19 ludí z celkoých nájomníkov 167, odsúhlasiť skorú výmenu a ešte aj za drahšie merače.Ved predsa merače sú môj majetok a nemôže pár ludí rozhodovať o tom.Prosím o vysvetlenie podla zákona.Ďakujem a prajem Vám príjemný deň.S pozdravom Kalman.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.