Vyplacanie cestovných náhrad na súkromne vozidlo

Dobrý deň, chcem sa opýtať mám s.r.o. som konateľ s.r.o. a používam súkromné vozidlo na služobné účely, doteraz som si písal cestovné príkazy v ktorých bolo priemerna spotreba cena benzinu a najazdene km ... a nahrada za km ... samozrejme v zorci cize napr. priklad auto zerre 10l cena benzinu je 1,50€ na 100km si vyplatim 15€ plus nahradu 0,183€ na km takze 18,3€ dokopy je to 33,3€ , no kedze som tiez zistil ze som konatel a konatel nieje zamestnanec takze si tie cestovne prikazy nemozem vyplacat. Je nejaka ina moznost vyplacania si cestovných príkazov? alebo vlastne tých ciest ktoré ja prejazdim vo firme ako konatel? samozrejme o cestnej dani som inf. ze treba platit to mi je jasne ... len neviem ci je mozne si vyplacat cestovne nahrady. Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus