Vypocet materskej a praca na ciastocny uvazok

Dobrý deň,

na materskú by som mala nastúpiť v januári 2014. Materská sa v takomto prípade bude vypočítavať z roku 2013 ktorý som celý odpracovala. Nie je mi ale jasné či sa do výpočtu budú rátať aj odmeny, 13 a 14 plat - odvody a nemocenské poistenie sa z nich platilo.

Zamestnávateľ mi ponúkol počas materskej a rodičovskej dovolenky zostať zamestnaná na čiastočný úväzok a pracovať z domu. Podpísali by sme novú zmluvu, inú ako tú kt. mám teraz. Neprídem o materskú v takomto prípade? S priateľom zvažujeme aj tzv. reťazovú materskú, pričom tá by sa mi mala rátať z rovnakého vymeriavacieho základu ako materská v roku 2014. Ale ak budem pracovať na čiastočný úväzok a zarábať popri prvej materskej a rodičovskej menej ako pred nástupom na materskú z ktorého príjmu by sa rátala druhá materská? Z roku 2013 alebo z čiastočného úväzku?

Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus