Vypocet materskej dovolenky ak budem mat 2 zamestnavatelov

Dobry den,
od 01,05,2017 som zamestnana so mzdou 500 € v hrubom.tak 270 dni nemocensky poisteneho . Termin porodu mam 06,09,2018.
tento mesiac koncim tento pracovny pomer a od 1.4. nastupujem na novy prac pomer so mzdou 1900 v hrubom . Takze by som bola u tohoto zamestnavatela nemocensky poistena priblizne 115 dni pred nastupom na matersku .
Mam moznost si este privyrobit a zamestnat sa u druheho zamestnavatela tiez od 01.04. na 4 hod za den chcem sa opytat ako sa mi bude vyratavat vyska materskeho a z ktoreho obdobia a z akeho prijmu .
Dakujem pekne za kazdu radu .

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.