Výpočet materskej pre SZČO

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať na výpočet materskej pre živnostníka. Niekde na internete som čítala, že aj pre živnostníka sa počíta materská ako 75% denného vymeriavacieho základu. Chápem to tak , že ak budúca mamička prechádzajúci kalendárny rok zarobila priemerne 1000 euro v hrubom za mesiac, tuto sumu vynásobíme počtom 12 mesiacov, teda 1000 x 12 = 12 000. Následne vydelíme počtom dní v roku , 12 000 : 365 = 32,877. 32,877 je potom denný vymeriavací základ, z tejto sumy vypočítame 75 % teda 32,877 x 0,75 = 24,657 , čo by mala byť výška materskej na deň v prvých 6 mesiacoch materskej dovolenky. Druhá možnosť je že sa materská vypočítava z odvodov. Ja som napríklad odvádzala 146,35 do sociálky a 61,81 do zdravotnej poisťovne, odvody do sociálnej poisťovne si pritom platím od júla roku 2015. Ako mi v tomto prípade bude vypočítaná materská. Na aké ďaľšie príspevky má mamička pravo ?
Ďakujem pekne za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako vám kúpu bytu predraží kombinácia úverov
Kombinácia hypotéky s inými formami úverov láka ľudí na financovanie vlastného bývania, ale práve tento spôsob nie je najlepšia cesta.
Sú pre vás platby u zubára strašiakom? Poradíme, ako si ich minimalizovať
Veľa ľudí preventívnu prehliadku u zubárov podceňuje. Potom majú hrôzu z platieb u súkromných lekárov. Často nevedia, na čo majú nárok od štátu a ako sa orientovať v cenách súkromných zubárov. Pritom, ak pacient absolvuje preventívnu prehliadku u stomatológa v predchádzajúcom kalendárnom roku, má nárok na ošetrenie s použitím štandardných materiálov z verejného zdravotného poistenia.
Našetriť si na dovolenku ešte nie je neskoro. Ako na to?
Aj keď sa zdá, že času je málo na dovolenku si môžete našetriť. Najnovší prieskum ukázal, že Slováci uprednostňujú dovolenku bez dlhu. Tento záver vyplynul z prieskumu spoločnosti Kruk.
Vydedenie potomka musí mať dôvod
Je vaša predstava o delení majetku iná, ako by to bolo zo zákona? A aj vaše deti o tom premýšľajú inak? Dajte svoje rozhodnutie na papier. Odborníci vám poradia, v akých situáciách sa viac oplatí spísať testament a kedy je lepšie majetok darovať.
Ukončenie podnikania znamená aj zrušenie eKasy
Podnikateľ, ktorý po 1. júli prestane podnikať, pričom evidoval tržby, musí v prvom rade zrušiť používanie online alebo virtuálnej registračnej pokladnice.