Výpočet materskej pri zmene mzdy

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom výpočtu materskej.
Od 1.9.2015 do 31.12.2016 som popri rodičovskej dovolenke pracovala na skrátený úväzok (3 hodiny denne/hrubá mzda 300 EUR mesačne), od 1.1.2017 pracujem u rovnakého zamestnávateľa, ale už 6 hodín denne ( hrubá mzda 600 EUR mesačne). Rada by som sa spýtala aký bude môj vymeriavací základ pre výpočet materskej, ak by som na materskú nastupovala v roku 2017? Na našom úrade mi pracovníčka tvrdila, že ak odrobím 90 dní s tou vyššou hrubou mzdou, bude sa mi materská počítať z tejto vyššej sumy aj v prípade, že pôjdem na materskú už v roku 2017. Mne sa to ale nezdá, keďže zamestnávateľa som nemenila, len počet odpracovaných hodín.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Rady, ako sa na dovolenke v zahraničí zachovať pri nehode, úraze a strate batožiny
Pred cestou na zahraničnú dovolenku si nezabudnite vybaviť cestovné poistenie, havarijné, ak ho nemáte a idete autom a spíšte si kontaktné údaje na slovenské zastupiteľské úrady v mieste, kde budete dovolenkovať.
Osobní asistenti dostanú teraz viac
Väčšinu doplatkov, liekov a poplatkov hradia zdravotné poisťovne. Od mnohých sú oslobodení darcovia krvi a ťažko chorí pacienti. Od júla sa zvýšili niektoré príspevky na kompenzáciu zvýšených výdavkov pre onkologických pacientov.
Remeselníci, máte možnosť si dobre zarobiť
Hľadáte si prácu, ktorá vyžaduje zručnosť a remeselné spracovanie? Pozrite si ponuky, ktoré prinášame v spolupráci s ISTP
Neodchádzajte na dovolenku, ak nemáte poistený dom či byt
Je veľa domácností, ktoré zabúdajú na poistenie domu či bytu. Idú na dovolenku a keď sa vrátia, nestačia sa čudovať. Jedna poriadna búrka im poškodila strechu, zničila stromy na záhrade.
Na aké dávky má nárok onkologický pacient
Nárok na dávky sociálneho poistenia má onkologický pacient, ktorý je povinne alebo dobrovoľne sociálne poistený a splní podmienky nároku na príslušnú dávku. Môže poberať nemocenské, dôchodkové, úrazové dávky a dávku v nezamestnanosti. Nárok posudzuje posudkový lekár i sociálny pracovník.