Výpočet materskej pri zmene mzdy

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom výpočtu materskej.
Od 1.9.2015 do 31.12.2016 som popri rodičovskej dovolenke pracovala na skrátený úväzok (3 hodiny denne/hrubá mzda 300 EUR mesačne), od 1.1.2017 pracujem u rovnakého zamestnávateľa, ale už 6 hodín denne ( hrubá mzda 600 EUR mesačne). Rada by som sa spýtala aký bude môj vymeriavací základ pre výpočet materskej, ak by som na materskú nastupovala v roku 2017? Na našom úrade mi pracovníčka tvrdila, že ak odrobím 90 dní s tou vyššou hrubou mzdou, bude sa mi materská počítať z tejto vyššej sumy aj v prípade, že pôjdem na materskú už v roku 2017. Mne sa to ale nezdá, keďže zamestnávateľa som nemenila, len počet odpracovaných hodín.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Obdarovaný môže dar odmietnuť
Darovať je možné hnuteľný aj nehnuteľný majetok. Pri hnuteľnom je potrebné spísať darovaciu zmluvu len vtedy, ak by malo k odovzdaniu daru dôjsť s časovým odstupom. Pri nehnuteľnom majetku však musíte darovaciu listiny podpísať vždy. O príkladoch z praxe hovoria odborníci.
Firmy hľadajú nové formy financovania
Financovanie rozvoja biznisu ponúka viacero možností. Z vlastných zdrojov alebo od rodiny. Takto začína s podnikaním väčšina podnikateľov.
Advokáti sa sťažujú: absolventi škôl nie sú pripravení na prax
Pripravenosť absolventov práva na povolanie je podľa advokátskych kancelárií veľmi slabá. Univerzity si to uvedomujú.