Výpočet materskej pri zmene mzdy

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom výpočtu materskej.
Od 1.9.2015 do 31.12.2016 som popri rodičovskej dovolenke pracovala na skrátený úväzok (3 hodiny denne/hrubá mzda 300 EUR mesačne), od 1.1.2017 pracujem u rovnakého zamestnávateľa, ale už 6 hodín denne ( hrubá mzda 600 EUR mesačne). Rada by som sa spýtala aký bude môj vymeriavací základ pre výpočet materskej, ak by som na materskú nastupovala v roku 2017? Na našom úrade mi pracovníčka tvrdila, že ak odrobím 90 dní s tou vyššou hrubou mzdou, bude sa mi materská počítať z tejto vyššej sumy aj v prípade, že pôjdem na materskú už v roku 2017. Mne sa to ale nezdá, keďže zamestnávateľa som nemenila, len počet odpracovaných hodín.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Uvažujete nad vlastnou studňou? Neplaťte za vodu, keď ju môžete mať zadarmo
Každý dom potrebuje vodu. Ak nemáte možnosť pripojiť sa na verejný vodovod alebo tak nechcete urobiť z dôvodu úspory, jediným riešením je vlastná studňa. Ak chcete vedieť, ako pri jej realizácii postupovať kúpte si v stredu 20. marca Hospodárske noviny: Dočítate sa tiež, ako, kedy a kde o ňu žiadať.    
Takto môžu ušetriť veľké firmy náklady
Firmy, najmä tie, ktoré majú veľa zamestnancov a viaczmenú prevádzku, môžu šetriť veľké náklady, ak si spolu so zamestnancami vytvoria vlastný rozpis pracovných zmien podľa ich osobných potrieb.
S priznaním odovzdajte aj prílohy
Viete, ako správne podať daňové priznanie typu A? Na otázky o daniach zamestnancov, o daňových tlačivách, ale aj najnovšom benefite – rekreačných poukazoch – reagujú odborníci.
Ako môžu firmy ušetriť na odpade
Slovensko výrazne zaostalo za svojimi ambicióznymi cieľmi do roku 2020 recyklovať až 60 percent odpadu, recykluje sa len 20 percent. K týmto zisteniam dospel Najvyšší kontrolný úrad.
Proti neželanému rozsudku súdu máte šancu sa odvolať
Kľúčovou časťou každého súdneho konania je vyhlásenie rozsudku. Kým nenadobudne účinky, máte možnosť sa odvolať.