Výpočet materskej pri zmene mzdy

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom výpočtu materskej.
Od 1.9.2015 do 31.12.2016 som popri rodičovskej dovolenke pracovala na skrátený úväzok (3 hodiny denne/hrubá mzda 300 EUR mesačne), od 1.1.2017 pracujem u rovnakého zamestnávateľa, ale už 6 hodín denne ( hrubá mzda 600 EUR mesačne). Rada by som sa spýtala aký bude môj vymeriavací základ pre výpočet materskej, ak by som na materskú nastupovala v roku 2017? Na našom úrade mi pracovníčka tvrdila, že ak odrobím 90 dní s tou vyššou hrubou mzdou, bude sa mi materská počítať z tejto vyššej sumy aj v prípade, že pôjdem na materskú už v roku 2017. Mne sa to ale nezdá, keďže zamestnávateľa som nemenila, len počet odpracovaných hodín.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

O koľko dostanete pridané k penzii
Na budúci rok dostane väčšina dôchodcov vyšší dôchodok. O zvýšenie netreba žiadať, každý dostane písomné rozhodnutie.
Ako sa zvyšuje minimálny dôchodok
Podmienkou zvýšenia dôchodku na minimálny je, že priznaný dôchodok je nižší než minimálna hranica. Zvýšenie sa určí ako rozdiel medzi minimálnym a vyplácaným dôchodkom. Zvýšenie dôchodku = výška minimálneho dôchodku (mínus) celkový dôchodkový príjem.
​Tešíte sa na vyššiu penziu? Zistite, či sa týka aj vás
Každý rok sa penzie valorizujú. V budúcom roku však podľa iného kľúča. Ak chcete vedieť, o koľko, kúpte si v pondelok 17.12. Hospodárske noviny. Dočítate sa tiež, akú sumu navyše dostanete, ale aj, ako sa mení spôsob určovania veku odchodu do dôchodku.
Profesor dejín práva: Nacisti považovali Slovanov za menejcennú rasu
Slováci síce získali počas Slovenského štátu právo na sebaurčenie, tisíce ľudí však prišli o svoje životy alebo sa stali občanmi druhej kategórie. Podobný osud by zrejme čakal aj Slovákov, hovorí profesor dejín práva Tomáš Gábriš.
Reálne mzdy rástli Čechom rýchlejšie, na vianočné nákupy minú menej ako Slováci
Máte predstavu, koľko vás vyjdú tohtoročné Vianoce? Podľa cenového prieskumu by sme mali minúť menej ako vlani. Prečo? Lebo vraj zarábame viac.