Vypočítanie materskej dovolenky

Dobrý deň. Chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Aktuálne som na rodičovskej dovolenke avšak môj manžel dostal výpoveď a ide čerpať materskú dovolenku. Ja sa spat do prace nechcem vrátiť resp. Sú na tom teraz ťažko vzhľadom k aktuálnej situácii čiže by som ani nemohla. Avšak za celé trvanie materskej som bola u tohto zamestnávateľa ako živnostník. Moja otázka chceli by sme sa pokúsiť o druhé bábätko a zároveň by sme chceli aby mi materská vyšla rovnako ako pri prvej materskej. Ako to najlepšie vymyslieť. Viem že mam možnosť ísť na úrad prace avšak v tomto prípade sa mi výpočet ďalšej materskej nepokazí? Pripadne byt dobrovoľne nezamestnaná (pracovať čiastočne na živnosť) a zdravotne poistenie si platiť sama. Ale čo v tomto prípade nepokazí mi to výpočet prípadnej ďalšej materskej. Manžel bude čerpať materskú 28tyzdnov čiže v čase keď budem prechádzať na materskú tak tesne predtým by som bola opäť na rodičovskomprispevku. Dovtedy by som možno mohla tých 28tyzdnov byt na neplatenom voľne? Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus