Vypočitava sa podpora z rodičovskeho prispevku ? Lebo mne bola hoc som bola zamestnana pred nastupom na matersku..

Dobry den chcela by som sa spytat od kedy sa pocita socialna davka zo socialnej davky?? Pred nastupom na matersku som bola riadne zamestnana so zmluvou na neurcito bola som si ista ze sa mi podpora bude pocitat z druheho polroku rok 2013 kedze som isla na marodku v aprili 2014 mala som rizikove zamestnanie .po ukonceni rodicovskeho som dala vypoved ,kedze mi ponukli miesto ale na zmeny.Isla som teda na urad prace sa zaevidovat potom , socialka ,zdravotna .A ked mi prislo rozhodnutie o vyske podpory tak som sa rozrevala 70e mesacne po dobu 6mesiacov to vazne ???

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Spor so susedom riešte už v zárodku
Prekáža vám, že sused si vysadil stromy na hranici s vaším pozemkom. Znepríjemňujú vám život časté hádky. Treba zakročiť včas, radia experti z praxe.
Transfery budú pod väčším drobnohľadom
Obchodovanie medzi firmami príbuzných. Presúvanie ziskov z eseročky do eseročky. Obchodné vzťahy medzi matkami a dcérami či vnučkami. To všetko sa dostáva pod drobnohľad daňových úradníkov. Detaily vysvetľujú odborníci z brandže aj experti z ministerstva financií.
Sedem rád, na čo nezabudnúť pri firemných vozidlách
Obstarávate si, alebo spravujete vo firme vozidlový park? Pozrite sa na hlavné povinnosti, ktoré vás čakajú.
Je najvyšší čas zmeniť prácu. Tu sú aktuálne ponuky z regiónov
Manažéri predajní si môžu zarobiť mesačne od 1000 do 1500 eur. A to aj v Šuranoch či pri Piešťanoch. Podobné platové ohodnotenie nájdete aj v iných mestách. Tu sú aktuálne ponuky z portálu www.istp.sk.
Štát ďalej sprísňuje „prelievanie“ peňazí
Počet osôb, ktorí majú od januára povinnosť viesť dokumentáciu pri kontrolovaných transakciách, opäť vzrástol. Tejto zmene podliehajú všetky ekonomicky a personálne prepojené osoby.