Vypočitava sa podpora z rodičovskeho prispevku ? Lebo mne bola hoc som bola zamestnana pred nastupom na matersku..

Dobry den chcela by som sa spytat od kedy sa pocita socialna davka zo socialnej davky?? Pred nastupom na matersku som bola riadne zamestnana so zmluvou na neurcito bola som si ista ze sa mi podpora bude pocitat z druheho polroku rok 2013 kedze som isla na marodku v aprili 2014 mala som rizikove zamestnanie .po ukonceni rodicovskeho som dala vypoved ,kedze mi ponukli miesto ale na zmeny.Isla som teda na urad prace sa zaevidovat potom , socialka ,zdravotna .A ked mi prislo rozhodnutie o vyske podpory tak som sa rozrevala 70e mesacne po dobu 6mesiacov to vazne ???

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Lízing už atakujú aj spotrebné úvery
V prípade úveru na financovanie majetku je možný odpočet dane z pridanej hodnoty jednorazovo, pri lízingu nie.
Vyhnite sa chybám v priznaní typu A
Kedy musí urobiť daňové priznanie zamestnancovi jeho zamestnávateľ? Ale čo ak ste mali vlani zamestnávateľov viac. Aký je postup pri vypĺňaní tlačiva typu A. Čím sa definuje závislá práca. Odpovedia vám experti z daňovej oblasti.
Šesť vecí, na ktoré musíte pamätať, aby bol predaj bytu či domu bezpečný
Na zabezpečenie vlastného bývania nestačí len kvalitná kúpna zmluva.
Zomrel vám príbuzný. Na aké voľno máte nárok?
Smrť niekoho v rodine je vždy ťažká rana pre príbuzných. Treba obstarať pohreb a ďalšie veci z pozostalosti. Na aké voľno máte nárok zo Zákonníka práce?
Použite nové tlačivo typu B pre daň
Vyhnite sa chybám v priznaniach. Ak ste napríklad popri zamestnaní prenajímali byt, použite tlačivo typu B. Pozor, je už nové, skontrolujte si preto, či podávate správny formulár. Kedy sa dá uplatniť bonus na dieťa a ďalšie rady prináša Finančná správa, ako aj naši experti.