Vypočitava sa podpora z rodičovskeho prispevku ? Lebo mne bola hoc som bola zamestnana pred nastupom na matersku..

Dobry den chcela by som sa spytat od kedy sa pocita socialna davka zo socialnej davky?? Pred nastupom na matersku som bola riadne zamestnana so zmluvou na neurcito bola som si ista ze sa mi podpora bude pocitat z druheho polroku rok 2013 kedze som isla na marodku v aprili 2014 mala som rizikove zamestnanie .po ukonceni rodicovskeho som dala vypoved ,kedze mi ponukli miesto ale na zmeny.Isla som teda na urad prace sa zaevidovat potom , socialka ,zdravotna .A ked mi prislo rozhodnutie o vyske podpory tak som sa rozrevala 70e mesacne po dobu 6mesiacov to vazne ???

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.