Výpoveď dohodou, projekt cez ÚPSVaR

Dobrý deň, veľmi by som potreboval radu ako postupovať ďalej v nižšie popisovanom probléme.
Moja známa mala byť od 1.12.2019 až 30.8.2020 zamestnaná cez projekt ÚPSVaR a Občianskym združením (ďalej len OZ). Na tento projekt OZ získalo cez predmetný úrad aj dotáciu na vytvorenie pracovného miesta. Od decembra riadne a svedomito plnila stanovené úlohy kladené nadriadeným. Problém nastal 27.12.2019, kde mojej známej starosta oznámil, že od 31.12.2019 s ňou ukončuje pracovný pomer a musí podpísať výpoveď dohodou. Moja známa sa dotazovala na vzniknutý problém aj na príslušnom ÚPSVaR, kde jej bolo oznámené, že problém nastal s nejakou klauzulou na strane OZ. Podľa Centrálneho registra zmlúv nebola vypovedaná zmluva medzi ÚPSVaR a OZ. Moja známa sa týmto rozhodnutím dostáva do zložitej situácie, keďže je samoživiteľka maloletého syna. Chcem sa informovať, aké zákonné prostriedky môže moja známa využiť a či je šanca na obnovenie pracovného pomeru. Ďakujem Sýkora Martin

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nájdite si prácu na mieru a nechajte si za ňu primerane zaplatiť
Hľadáte si nové zamestnanie, v ktorom by ste zarábali podľa vlastnej spokojnosti? Túžite po zmysluplnej realizácii sa vo svojom odbore? Vyberte si z našej ponuky pracovných pozícií, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom kariera.zoznam.sk.
Návod: Všetko o daniach, keď ste predali, zdedili alebo prenajímate byt
Pre posúdenie, či platiť daň alebo nie, je rozhodujúci čas, kedy ste vlastníctvo nadobudli.
Advokáti vedia znížiť riziko škody poistkou
Za poškodenie klienta zlou radou sú advokáti plne zodpovední. Ak škodu spôsobí koncipient, zodpovednosť padne na advokáta.
Antické zmluvy fungujú dodnes
Mnohé zo zmlúv, ktoré dodnes v práve používame, pochádzajú z antického rímskeho práv
Sceľovanie budú riešiť za štát len profesionáli
Od tohto roku sa očakáva urýchlenie komplexných pozemkových úprav.