Výpoveď dohodou, projekt cez ÚPSVaR

Dobrý deň, veľmi by som potreboval radu ako postupovať ďalej v nižšie popisovanom probléme.
Moja známa mala byť od 1.12.2019 až 30.8.2020 zamestnaná cez projekt ÚPSVaR a Občianskym združením (ďalej len OZ). Na tento projekt OZ získalo cez predmetný úrad aj dotáciu na vytvorenie pracovného miesta. Od decembra riadne a svedomito plnila stanovené úlohy kladené nadriadeným. Problém nastal 27.12.2019, kde mojej známej starosta oznámil, že od 31.12.2019 s ňou ukončuje pracovný pomer a musí podpísať výpoveď dohodou. Moja známa sa dotazovala na vzniknutý problém aj na príslušnom ÚPSVaR, kde jej bolo oznámené, že problém nastal s nejakou klauzulou na strane OZ. Podľa Centrálneho registra zmlúv nebola vypovedaná zmluva medzi ÚPSVaR a OZ. Moja známa sa týmto rozhodnutím dostáva do zložitej situácie, keďže je samoživiteľka maloletého syna. Chcem sa informovať, aké zákonné prostriedky môže moja známa využiť a či je šanca na obnovenie pracovného pomeru. Ďakujem Sýkora Martin

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus