Výpoveď dohodou, projekt cez ÚPSVaR

Dobrý deň, veľmi by som potreboval radu ako postupovať ďalej v nižšie popisovanom probléme.
Moja známa mala byť od 1.12.2019 až 30.8.2020 zamestnaná cez projekt ÚPSVaR a Občianskym združením (ďalej len OZ). Na tento projekt OZ získalo cez predmetný úrad aj dotáciu na vytvorenie pracovného miesta. Od decembra riadne a svedomito plnila stanovené úlohy kladené nadriadeným. Problém nastal 27.12.2019, kde mojej známej starosta oznámil, že od 31.12.2019 s ňou ukončuje pracovný pomer a musí podpísať výpoveď dohodou. Moja známa sa dotazovala na vzniknutý problém aj na príslušnom ÚPSVaR, kde jej bolo oznámené, že problém nastal s nejakou klauzulou na strane OZ. Podľa Centrálneho registra zmlúv nebola vypovedaná zmluva medzi ÚPSVaR a OZ. Moja známa sa týmto rozhodnutím dostáva do zložitej situácie, keďže je samoživiteľka maloletého syna. Chcem sa informovať, aké zákonné prostriedky môže moja známa využiť a či je šanca na obnovenie pracovného pomeru. Ďakujem Sýkora Martin

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.
Toto je 30 najdôležitejších zmien v daniach v roku 2020
Od januára prichádza množstvo daňových úprav najmä v prospech drobných podnikateľov.
Komu sa oplatí predčasný starobný dôchodok
Predčasný starobný dôchodok slúži na zabezpečenie príjmu občana v preddôchodkovom veku.
Blogeri: ako zarábať legálne
Blogovaním či zverejňovaním článkov alebo fotiek na internete si privyrába – alebo ich má aj ako hlavný zárobok – kadekto. Ako je to však so zdaňovaním týchto príjmov? Situácie môžu byť rôzne a ich varianty sa často aj kombinujú.