Výpoveď po návrate z RD. Môžem sa jej vyhnúť?

Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadom návratu do práce. V súčasnosti som na RD, mám 1,5 ročné dieťa, čiže do práce by som mala nastúpiť až v decembri 2014. Pracovala som v štátnom podniku, zmluva na dobu neurčitú. Moje miesto od januára tohto roka zrušili, teda neviem či sa to tak nazýva, lebo práca sa vykonáva len ju rozdelili medzi viacerých ľudí. Robila som účtovníčku a teraz väčšinu mojej práce dali finančníkovi a hlavnému účtovníkovi, niečo si zobrala na starosť šéfka. Pôvodne som mala v pláne sa vrátiť skôr ako mi dieťa dovŕši tri roky (z finančného hľadiska), avšak mi povedali, že ak sa vrátim, tak ma prepustia. Skutočne ma môžu prepustiť z dôvodu nadbytočnosti? V kolektívnej zmluve máme zakotvené, že ak to nie je nevyhnutné, tak sa neprepustí žena starajúca sa o dieťa do 10 rokov. Lenže čo sa pokladá za "nevyhnutné"? A čo sa stane, ak by som oznámila návrat do práce s tým, že som tehotná? Môžu ma odmietnuť zamestnať a povedia, že mám ostať doma na RD, alebo mi budú musieť nájsť nejaké iné miesto, alebo vrátiť pôvodné, alebo dokonca vyhodiť aj počas tehotenstva za nadbytočnosť ak odmietnem podpísať novú dohodu, ktorá by mne nevyhovovala? Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus