Výpoveď počas RD bez oznámenia

Dobrý deň, prosím Vás potrebujem veľmi súrne radu.
Som na RD a dozvedela som sa, že zamestnávateľ ma odhlásil zo zdravotky aj sociálky, teda už nie som uňho zamestnaná, pritom mi neposlal žiadnu výpoveď a neupovedomil ma o tom. Prac. zmluvu som uňho mala od 1.4.2012 do 30.4.2013 a potom od 1.5.2013 novú z ktorej som išla na materskú.
Konatelia s.r.o. sú z maďarska a firma sa bude rušiť, všetkci zamestnanci dostali výpovede. Ja som hneď ako som sa dozvedela, že tam už nie som zamestnaná poslala do firmy mail aj poštou žiadosť o vysvetlenie a bezodkladné zaplatenie odstupného na ktoré mám nárok. Slovenský splnomocnenec firmy, môj šéf mi odpísal, že vraj som stále zamestnaná. Nie je to však pravda, mám to potvrdené od ekonómky aj z poisťovne, že som odhlásená. Otázka znie čo robiť, aby som sa domohla odstupného. Je mi jasné, že keď spoločnosť zanikne, od maďarských konateľov sa už nedomôžem ničoho...Viem že sa môžem obrátiť na inšpektoriát práce, ale tiež viem, že oni ho nemôžu donútiť mi zaplatiť, len mu uložia možno nejakú pokutu a povinnosť vyplatiť ma.... môžem sa už teraz obrátiť na súd alebo políciu? ako mám postupovať? ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus