Výpoveď podľa § 63 odst.1 a./

Dobrý deň, - k 31.12.2010 mi moj zamestnávatľ doručil výpoveď podľa § 63 odst-1 pis.a./ s tým že vydal rozhodnutie o zrušení jednej zo svojich prevádzok v ktorej som iba ja zamestnaná a v zmysle tohto rozhodnutia sa rusí aj moje pracovné miesto. Pracovný pomer mi tak končí 31.3.2011/pracovala som 6 rokov/.vo výpovedi uviedol, že mi patrí aj odstupne § 76 odst.1 vo výške 3-nasobku priemerného mesačného zárobku.

1./ ja som 2.1.2011 nastúpila do práce ,pretože prevádzka bola ešte stále otvorená a predávalo sa ďalej aj napriek tomu že zamestnávateľ uviedol že sa k 31.1.2010  RUŠI !!! Celý január som chodila do práce a pracovalo sa tak ako predtým /sam zamestnávatľ to tak povedal,aby sa ešte niečo popredalo/., ja mám za sebou 1 mesiac VD- chcem sa opýtať bolo to vôbec SPRAVNE?

2./ od 1.2..2011 som nastúpila na PN, chcem sa opýtať predlžuje sa mi tak VD o čas strávený na PN-ke?

3./ keďže som na tej prevádzke len sama tak je teraz zatvorená a zamestnávateľ mi povedal že ju už ani do konca mojej VD neotvorí, že keď ukončím PN tak ma na ten zbývajúci čas preloží na svoju druhú prevádzku ktorá je v inom meste má na to právo , keď ja mám v zmluve uvedené miesto vykonu prace iba tej prvej prevádzky?,a že keď to odmietnem tak budem doma na 60% do skončenia VD.- je tento jeho postup správny a ako sa mám brániť JA, keď nechcem dochádzať na tu druhú prevádzku a čo tých 60%?

ďakujem Vám za skorú odpoveď.pekný deň

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.