Výpoveď podľa § 63 odst.1 a./

Dobrý deň, - k 31.12.2010 mi moj zamestnávatľ doručil výpoveď podľa § 63 odst-1 pis.a./ s tým že vydal rozhodnutie o zrušení jednej zo svojich prevádzok v ktorej som iba ja zamestnaná a v zmysle tohto rozhodnutia sa rusí aj moje pracovné miesto. Pracovný pomer mi tak končí 31.3.2011/pracovala som 6 rokov/.vo výpovedi uviedol, že mi patrí aj odstupne § 76 odst.1 vo výške 3-nasobku priemerného mesačného zárobku.

1./ ja som 2.1.2011 nastúpila do práce ,pretože prevádzka bola ešte stále otvorená a predávalo sa ďalej aj napriek tomu že zamestnávateľ uviedol že sa k 31.1.2010  RUŠI !!! Celý január som chodila do práce a pracovalo sa tak ako predtým /sam zamestnávatľ to tak povedal,aby sa ešte niečo popredalo/., ja mám za sebou 1 mesiac VD- chcem sa opýtať bolo to vôbec SPRAVNE?

2./ od 1.2..2011 som nastúpila na PN, chcem sa opýtať predlžuje sa mi tak VD o čas strávený na PN-ke?

3./ keďže som na tej prevádzke len sama tak je teraz zatvorená a zamestnávateľ mi povedal že ju už ani do konca mojej VD neotvorí, že keď ukončím PN tak ma na ten zbývajúci čas preloží na svoju druhú prevádzku ktorá je v inom meste má na to právo , keď ja mám v zmluve uvedené miesto vykonu prace iba tej prvej prevádzky?,a že keď to odmietnem tak budem doma na 60% do skončenia VD.- je tento jeho postup správny a ako sa mám brániť JA, keď nechcem dochádzať na tu druhú prevádzku a čo tých 60%?

ďakujem Vám za skorú odpoveď.pekný deň

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus