Výpoveď ŽP po vyplatení poistného plnenia

Mam zivotnu poistku, ktoru mi zalozili este moji rodicia. Je stara uz asi 10 rokov. Vznikol mi z nej narok na plnenie trvalych nasledkov urazu. Suma mi bola uz vyplatena, nebola som ale spokojna. Mala som tam dost nizke limity krytia. Kedze ide o staru poistku, neda sa na nej nic menit preto ju chcem zrusit a zalozit si nove poistenie. Kedze ide o kapitalove ZP, tak tam mam po tych rokoch podla zmluvy narok na odkupnu hodnotu. Prosim Vas, ako to je s vyplatenim tejto odkupnej hodnoty ak mi prednedavnom bolo vyplatene krytie trvalych nasledkov. Budem musiet nieco vracat poistovni? Ovplyvnuje vyplatenie poistne udalosti potom aj vyplatenie odkupnej hodnoty pri zruseni tejto poistky? Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus