Výpoveď ŽP po vyplatení poistného plnenia

Mam zivotnu poistku, ktoru mi zalozili este moji rodicia. Je stara uz asi 10 rokov. Vznikol mi z nej narok na plnenie trvalych nasledkov urazu. Suma mi bola uz vyplatena, nebola som ale spokojna. Mala som tam dost nizke limity krytia. Kedze ide o staru poistku, neda sa na nej nic menit preto ju chcem zrusit a zalozit si nove poistenie. Kedze ide o kapitalove ZP, tak tam mam po tych rokoch podla zmluvy narok na odkupnu hodnotu. Prosim Vas, ako to je s vyplatenim tejto odkupnej hodnoty ak mi prednedavnom bolo vyplatene krytie trvalych nasledkov. Budem musiet nieco vracat poistovni? Ovplyvnuje vyplatenie poistne udalosti potom aj vyplatenie odkupnej hodnoty pri zruseni tejto poistky? Dakujem za odpoved.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková