Vyrabovany dom pred dedicskym konanim.

Potrebujem poradit ako postupovat v tejto situacii. Od roku 2003 sme so sestrou majitelmi rodicovskeho domu. V kupnopredajnej zmluve s mojou matkou bolo dojednane, ze v dome zostane byvat do svojej smrti. V rodicovskom dome byval aj brat s jeho manzelkou. Uzivali vsetko povodné zariadenie v dome.Matka zomrela pred tromi mesiacmi a doposial neprebehlo dedicske konanie. Po mesiaci umrtia mojej matky nam bolo pisomne jednou vetou oznamene od brata, ze sa odstahoval z rodicovskeho domu.Telefonicky a aj osobne s nami odmieta o tomto komunikovat.Po navsteve rodicovskeho domu sme nasli dom vyrabovany, izby prazdne bez nabytku, kuchyna bez elektrickych spotrebicov. Na nase poziadanie, aby nam prisiel oficialne odovzdat dom nereagoval. Byval v dome ako podnajomnik, ale najomnu zmluvu sme s nim neuzatvorili. Domovu dan sme platili ja a sestra.Prosim, ako mame postupovat, aby sa aspon cast veci ktore odcudzil z nasho domu vratila spat, alebo bola financne nahradena ?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus