vysporiadanie 1/2 parcely

Môj Ote odkúpil v roku 1985 pozemok od jednej pani Márie, ktorý užívala dlhé roky. Pozemok pozostával s ornej pôdy a lúky. Od odkúpenia je papier – Prehlásenie pozostávajúce z informácií o dátumoch , o predávajúcom =pani M, kupujúci =otec, + svedkovia, a že prijala peniaze za dané parcelové č. o daných výmerách.

Pre vysvetlenie ako to vtedy fungovalo , tá pani M mala ešte sestru a keď boli dospelé, tak pozemky si slovne rozdelili a užívali počas celého života, tak ako sa dohodli.

Avšak, krátko pred úmrtím z roku 2003 prišlo od obce čestné vyhlásenie od tej pani Márie, ktorá bola v domove dôh., že predala otcovi len ½ danej parcely.
Pani M umrela a prebehlo aj dedičské konanie v rodine, kde akože ostala tá druhá ½ . Čiže momentálne na katastri je uvedený otec a niekto kto nadobudol tú druhú polku.

Ja chápem že je to v otcov neprospech, lebo pani M prijala peniaze za pozemok ktorý síce dlhé roky užívala, ale úradne si so sestrou nič nepotvrdili ako sa podelili. A ešte že otec nečítal a teda ani neriešil prehlásenie od tej pani M kde čestne prehlasuje len ½ predala.

Dáte mi prosím návrhy akými spôsobmi skúsiť postupovať, čo urobiť, alebo ako by sa to mohlo dať do poriadku tú ½ parcely, ktorú otec síce odkúpil, ale na katastri je uvedený iný majiteľ ?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Spor so susedom riešte už v zárodku
Prekáža vám, že sused si vysadil stromy na hranici s vaším pozemkom. Znepríjemňujú vám život časté hádky. Treba zakročiť včas, radia experti z praxe.
Transfery budú pod väčším drobnohľadom
Obchodovanie medzi firmami príbuzných. Presúvanie ziskov z eseročky do eseročky. Obchodné vzťahy medzi matkami a dcérami či vnučkami. To všetko sa dostáva pod drobnohľad daňových úradníkov. Detaily vysvetľujú odborníci z brandže aj experti z ministerstva financií.
Sedem rád, na čo nezabudnúť pri firemných vozidlách
Obstarávate si, alebo spravujete vo firme vozidlový park? Pozrite sa na hlavné povinnosti, ktoré vás čakajú.
Je najvyšší čas zmeniť prácu. Tu sú aktuálne ponuky z regiónov
Manažéri predajní si môžu zarobiť mesačne od 1000 do 1500 eur. A to aj v Šuranoch či pri Piešťanoch. Podobné platové ohodnotenie nájdete aj v iných mestách. Tu sú aktuálne ponuky z portálu www.istp.sk.
Štát ďalej sprísňuje „prelievanie“ peňazí
Počet osôb, ktorí majú od januára povinnosť viesť dokumentáciu pri kontrolovaných transakciách, opäť vzrástol. Tejto zmene podliehajú všetky ekonomicky a personálne prepojené osoby.