Vysporiadanie - nepoužíteľný stavebný pozemok, zmena exekútora

Dobrý deň,
s priateľkou sme kúpili dva susediace pozemky, jednou kúpnou zmluvou. Po čase sa ukázalo, že na hranici jedného z pozemkov sa nachádza vysokotlakové plynové potrubie, čo využitie pozemku značne obmedzovalo, preto sme predávajúcu vyzvali na vrátenie našich prostriedkov s tým, že my jej vrátime pozemky. Prípad skončil na súde, okresný aj krajský súd dal za pravdu nám (tj výmena - vrátenie peňazí a vrátenie pozemkov). Protistrana nekonala v zmysle rozsudku, preto sme podali návrh na exekučné konanie. Exekútor nám bol doporučený, vybrali sme si takého, ktorý nie je z nášho mesta, relatívne ďaleko. Zhodou okolností v čase exekučného konania predávajúca (dôchodkyňa) už nevlastila takmer nič. Súčasný stav je, že po niekoľkých rokoch exekútor posiela pár desiatok EUR (zrážka z dôchodku).
Preto by som chcel požiadať o radu, ako postupovať, taktiež nie som presvedčený, že exekútor urobil všetko, čo bolo v jeho možnostiach.
- predávajúca predala niekoľko pozemkov, preto je pravdepodobné, že mala dostatok prostriedkov na vysporiadanie našej záležitosti, avšak v čase exekúcie ich už nemala. Nedá sa operovať s touto skutočnosťou, napr. úmyselné zbavenie sa majetku za účelom vyhnutia sa budúcej exekúcií?
- je možné a ak áno, tak za akých podmienok vymeniť exekútora? Okrem toho, že nie som spokojný s jeho výkonom, je tu aj ďalšia prekážka: predávajúca vlastila tri iné parcely, na ktoré exekútor vyhlásil dražbu, avšak dražba sa konala v sídle (meste) exekútora, nikto na dražbu neprišiel. Malo by význam zmeniť exekútora v tejto fáze?
- môžete doporučiť, ako ďalej postupovať?
Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus