výživné

Dobrý deň,
poprosím Vás o radu.V 01/2017 som podala návrh na výkon exekúcie za dlžné výživné,dňa 18.4.2017 uplynuli 3 mesiace od podania a teda mám nárok na žiadanie náhradného výživného.Za tuto dobu mi otec detí nedal výživné.Za celý čas ako je povinný platiť,zaplatil len 1x plnú sumu v 10/2016.

1/Môžem žiadať 3 mesiace pred podaním návrhu?Teda od 10/2016

Ďalej ma zaujíma,od 02.04.17 je v ÚVTOS.

2/Pokiaľ mi štát prizná náhradné výživné a on mi z basy pošle,čo i len menej ako 10€ bude mi to odrátané z náhradného výživného alebo aký je postup?Mám vôbec nárok na náhradné výživné,ak on bude niečo posielať?Určite to nebude plná suma výživného.

3/A čo to znamená pre neho,že doteraz neplatil a momentálne je v base,vodičský preukaz nemá.

Ďakujem pekne za odpovede

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nekupujte darčeky na úver. Tu sú rady, ako si Vianoce zbytočne nepredražiť
Slováci si chcú na Vianoce dopriať viac ako inokedy. Utrácajú neprimerane nielen na jedlo a nápoje, ale kvôli darčekom sú ochotní narobiť si dlhy.
Svoju budúcu penziu si môžete overiť
Blížite sa k dôchodkovému veku a neviete, aký bude. Alebo po škole zvažujete, či si sporiť na dôchodok už teraz. Experti pre HN radia, ako si môžete udržať životný štandard aj vo vyššom veku.
Chcete poslať vianočný balíček či pozdrav. Ustrážte si termíny
Pohľadnice a listy v rámci Slovenska sa k adresátovi dostanú do Vianoc, ak ich pošlete najneskôr 20. decembra druhou triedou a 21. decembra, ak využijete prvú triedu.
Trh hľadá zdravotné sestričky aj masérov. Pozrite si aktuálne pracovné miesta v zdravotníctve
Pozrite si aktuálne ponuky voľných pracovných miest zo zdravotníctva.
12 tipov, ako skrotiť výdavky za energie
Klesajúca teplota vonku, intenzívnejšie kúrenie, viac umelého osvetlenia. Príchod zimy vytvára vyšší tlak na platby za energie. Tu sú rady, ako si možno dávať väčší pozor, aby ste s nimi nemali zvýšené výdavky.