Vyživovacia povinnosť rodiča

Dobrý deň,poprosím o radu.Mám 18 r. syna,ktorý navštevuje 1r.SŠ,kvoli prestupom a vylúčeniam zo školy,pre záškoláctvo aj tento rok mu hrozí 3 zo správania a prepustenie zo školy. Pred pár dňami sám prerušil školu z dôvodu práce v zahraničí.Nárokuje si odo mňa,aby som mu platila výživné,keďže nieje schopný zamestnať sa do TPP a vraj brigády sa nezapočítavajú .:Ex manžel neplatí výživné od rozvodu,dohodli sme sa vtedy inač,doplatil mi peniaze na kúpu bytu po rozvode,aby som neostala po podnájmoch s deťmi.Som povinná zo zákona prispievať synovi,ktorý je problémový,má na krku paragraf,záškoláctvo a je schopný pracovať?.A ešte jedna otázka,môžem ho vyhodiť z domu,vziať mu klúče ,keďže nám miznú veci z domu a ničí majetok? Ďakujem za skorú odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus