Yamaha mt 03 má licenc EU na A2 vodičáky a má 35,3 KW ale u nás pokutujú ako sa bránit?

Dobrý deň. Mala by som otázku ,ak bežný občan slovenskej republiky kúpi motorku s licenciou EU na vodičák A2 ale má 35,3 KW , ale ked zrátám 0,2 KW krát kg motorky 174 sa rovná 34,8 KW čo je v zákone udávané . V Česku, Madarsku, v Polsku tieto hodnoty sú zaokruhlované nadol automaticky ale u nás sú títo motorkáry pokutovaný. Ako by som vedela tú licenciu vybaviť aby syn nemal problémy? Nechápem ked niečo má licenciu v EU a je aj vyrobené s EU predpismi prečo u nás nie je samozrejmosťou? Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus