Zahraničie

Poprosila by som o vysvetlenie,čo to znamená,keď v rozhodnutí ČSSZ je pri zamietnutí inval.dôchodku uvedené odôvodnenie-pre Česku republiku nebola v Prílohe č.VII.nariadenia 883/2004 uznaná žiadna zhoda s predpisami iných členských štátov vo veciach podmienok vzťahujúcich sa na stupeň invalidity v zmysle článku 46 odst.3.nariadenia 883/2004,posudenie zdravot.stavu pre účely stupňa invalidity bolo prevedené výhradne podľa českých predpisov práv.predpisov..bolo mi doručené takéto rozhodnutie bez lekárskej správy.lekárskeho posudku.Ako tomu mám rozumieť??V r.2012-mi bola MPSVZČ stanovená ako ako soc.poisťovňou,tak českou rovnaká,v súčasností mi bola v SR navýšená,kde v českej republike by bol už nárok na ID,vtedy sa zohľadňovalo na základe aj lekársk,posudku zo SR,teraz to ČR nevyhovuje,lebo by mi ID mal byť u nich priznaný?Ďakujem za vysvetlenie.Viem,že je to boj ako všade.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus