Zálohové platby za opakované dodávky služieb a nárok na odpočet DPH?

Vie niekto poradiť, ako je to s nárokom na odpočet DPH zo zálohových platieb? Viem, že podľa správnosti, by spoločnosť, ktorá zálohovú platbu za opakované dodávky služieb (ako napr. teplo, elektrina, nájom) prijala, mala vystaviť daňový doklad a to do 15 dní. Platby za tieto služby sa však uhrádzajú na základe zmluvy a druhá strana nám nevystavuje žiadne daňové doklady počas celého roka. Až v ďalšom roku nám pošle celoročné vyúčtovanie. Preto sa chcem opýtať, musím sa držať zmluvy s tým, že DPH na vstupe si uplatňujem v tom mesiaci, za ktorý sa dodávka týchto služieb týka, alebo si môžem DPH na vstupe uplatniť už v deň, kedy mi platba z bankového účtu odíde?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus