Zamestnanec/Zamestnávateľ a palivové karty z daňového aspektu

Dobrý deň,

Chcela by som opýtať
1. Že ak zamestnávateľ (ide o s.r.o.) poskytne pre zamestnancov palivové karty, čo môžu využiť pri tankovaní do osobného auta na ceste do roboty a späť a aj na rôzne pracovné cesty (majú stanovenú maximálnu čiastu na mesiac, čo môžu vyčerpať), tak zamestnanec alebo zamestnávateľ majú nijaké povinnosti týkajúcej sa daní (napr. je to považovaný za nepeňažný príjem zamestnanca) alebo ked napr. berú tak že 80% z ceny nakúpených pohonných hmôt bude daňovým výdavkom pre zamestnávateľa, a 20% bude nedaňovým výdavkom pre zamestnávateľa tak je to v poriadku?

2. Treba na to nijaká zmluva zo zamestnancom alebo stačí to uviesť v internej smernici zamestnávateľa že poskytne taký benefit pre zamestnancov?

3. Čo je v prípade ak zamestnanci chcú čerpať z palivového karta aj napr. na dovolenku, alebo na súkromné účely? Môže zamestnávateľ prispievať aj na to? Bude to daňovým nákladom zamestnávateľa, príp. zamestnanec musí to zdaniť?

dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Vieme, ktoré autá sú najspoľahlivejšie. Aj ktoré si najviac kupujú Slováci
Pri kúpe nového alebo ojazdeného auta väčšina z vodičov dúfa, že bude bezpečné a že jeho údržba nezhltne veľa peňazí.
Bráňte sa šikane od vašich susedov
Rozhádaní susedia, narušené medziľudské vzťahy aj nepokoj v dome. Susedské spory zaťažujú každého obyvateľa paneláka či ulice. Riešte ich s chladnou hlavou. Kedy sa so susedom dohodnúť a ktoré situácie vyústia až do súdu? Praktické prípady opisujú právnici.
Vyberte si z pracovných ponúk vo finančníctve a poisťovníctve
Tu sú nové pracovné ponuky. HN ich pre vás pripravili s internetovým sprievodcom trhu práce– istp.
So susedom sa snažte najprv dohodnúť
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis.
Problémy v paneláku? Právnici radia, čo robiť v prípade uštekaného psa či fajčiaceho suseda
Občas musia obe strany zľaviť zo svojich nárokov a prijať kompromis. Inokedy sa zasa treba sťažovať. Kedy a ako sa brániť, sa dozviete v stredajšej prílohe HN Expert venovanej susedským sporom.