Zamestnanie 35 ročného študenta VŠ denného štúdia na dohodu.

Dobrý deň,

v mojej eseročke som zamestnal 35 ročného študenta denného štúdia VŠ na dohodu o vykonávanie pracovnej činnosti. Osoba bola minulé 4 roky zamestnaná iba na dohody. Takže nie je evidovaná na úrade práce.
Mojou otázkou je, či existuje akákoľvek forma finančnej podpory na takýto neštandardný prípad, buď pre firmu alebo/a pre dohodára?
Môže dohodár získať akúkoľvek sociálnu výhodu, keby sa prihlásil do evidencie na úrade práce popri štúdii? Totiž na VŠ už nie poistencom štátu kvôli vysokému veku, takže zdravotné a sociálne poistenie zaň už štát neplatí, no na druhej strane pracovať nemôže (aj keby mu úrad práce niečo ponukol), keďže študuje na dennom. Odvody mu odvádzam cez tu dododu.

Za Vaše odpovede ďakujem.

s pozdravom

Gabriel

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nekupujte darčeky na úver. Tu sú rady, ako si Vianoce zbytočne nepredražiť
Slováci si chcú na Vianoce dopriať viac ako inokedy. Utrácajú neprimerane nielen na jedlo a nápoje, ale kvôli darčekom sú ochotní narobiť si dlhy.
Svoju budúcu penziu si môžete overiť
Blížite sa k dôchodkovému veku a neviete, aký bude. Alebo po škole zvažujete, či si sporiť na dôchodok už teraz. Experti pre HN radia, ako si môžete udržať životný štandard aj vo vyššom veku.
Chcete poslať vianočný balíček či pozdrav. Ustrážte si termíny
Pohľadnice a listy v rámci Slovenska sa k adresátovi dostanú do Vianoc, ak ich pošlete najneskôr 20. decembra druhou triedou a 21. decembra, ak využijete prvú triedu.
Trh hľadá zdravotné sestričky aj masérov. Pozrite si aktuálne pracovné miesta v zdravotníctve
Pozrite si aktuálne ponuky voľných pracovných miest zo zdravotníctva.
12 tipov, ako skrotiť výdavky za energie
Klesajúca teplota vonku, intenzívnejšie kúrenie, viac umelého osvetlenia. Príchod zimy vytvára vyšší tlak na platby za energie. Tu sú rady, ako si možno dávať väčší pozor, aby ste s nimi nemali zvýšené výdavky.