Zamestnanie a opatrovateľský príspevok

Dobrý deň, manželka pracuje na TPP na 4 hod. Po práci opatruje dieťa kamarátke, ktorá chodí na odpoludňajšie smeny. Teraz sa niekde dopočula, že v zákone o sociálnych službách je nová služba sociálnej pomoci - opatrovanie detí. Viem, že je to služba v rámci VÚC, kde sa možno zaregistrovať, že je potrebné na výkon živnostenské oprávnenie. Manželka má vysokoškolské vzdelanie II.stupňa-odbor sociálna práca. Viete mi bližšie uviesť, čo všetko to obnáša a či je to vôbec aktuálne, alebo sa to len "pripravuje"? Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nekupujte darčeky na úver. Tu sú rady, ako si Vianoce zbytočne nepredražiť
Slováci si chcú na Vianoce dopriať viac ako inokedy. Utrácajú neprimerane nielen na jedlo a nápoje, ale kvôli darčekom sú ochotní narobiť si dlhy.
Svoju budúcu penziu si môžete overiť
Blížite sa k dôchodkovému veku a neviete, aký bude. Alebo po škole zvažujete, či si sporiť na dôchodok už teraz. Experti pre HN radia, ako si môžete udržať životný štandard aj vo vyššom veku.
Chcete poslať vianočný balíček či pozdrav. Ustrážte si termíny
Pohľadnice a listy v rámci Slovenska sa k adresátovi dostanú do Vianoc, ak ich pošlete najneskôr 20. decembra druhou triedou a 21. decembra, ak využijete prvú triedu.
Trh hľadá zdravotné sestričky aj masérov. Pozrite si aktuálne pracovné miesta v zdravotníctve
Pozrite si aktuálne ponuky voľných pracovných miest zo zdravotníctva.
12 tipov, ako skrotiť výdavky za energie
Klesajúca teplota vonku, intenzívnejšie kúrenie, viac umelého osvetlenia. Príchod zimy vytvára vyšší tlak na platby za energie. Tu sú rady, ako si možno dávať väčší pozor, aby ste s nimi nemali zvýšené výdavky.