Zamestnávateľ za dceru neplatil zdravotné odvody do zp podľa skutočnosti.

Dobrý deň. Dcéra je zamestnaná na dohodu v reštauracii od marca 2019. Robí dlhý krátky týždeň. Čiže dlhý 5 dní a krátky 2 dni. Zamestnavatel jej za prvé tri mesiace, čiže v skúšobnej dobe neplatil vôbec zdravotne poistenie, hoci trvdil že áno. Začal platiť až od júna 2019 a to tak, že udaval len 1 deň v týždni so zárobkom 140 eur. Zarobí cca 600 eur. Teraz jej príde nedoplatok zo ZP okolo 200 eur. Tiež ostatným zamestnancom. Čiže ich okráda a sám sa nabaľuje. Tiež vraj nemajú nárok na dovolenku. Musia si ju odpracovať.
Ako by mala postupovať a kde by to bolo dobté nahlásiť, aby sa to neopakovalo. Má šancu na nápravu krivdy?
Ďakujem veľmi pekne. S úctou Krchňáková

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.