Zápis hospodárskej budovy do katastra

V roku 2001 bol v obci urobený Register obnovenej evidencie pozemkov /ROEB/. Na pozemku, ktorý som zdedil po mame mám postavenú od roku 1985 hospodársku budovu, ktorú som si chcel dať teraz zapísať do katastra, tam som zistil, že pozemok je napísaný na SPF, bol som sa pýtať na ObÚ pozemkovom, odtiaľ ma poslali na kataster, potom na Slovenský pozemkový fond /SPF/ a tak si ma prehadzujú ako horúci zemiak, na pozemkovom mi povedali že sa s tým nedá nič robiť len do 3 rokov od vykonania ROEB /zdedil som to po mame až v roku 2006/ a teraz si to už môžem len odkúpiť od SPF. Pozemok kúpil dedo v roku 1922 je od neho aj nákres /mapa/ a kúpnopredajná zmluva. Na okraji tohto pozemku /na mape/ bola označená malá časť pozemku, že tam je nejaký hrb /skr. neúrodná pôda a časť sa využíva ako cesta na pozemok/, ale táto časť pozemku bola súčasťou celého pozemku ako celku evidovaná pod jedným číslom, spracovateľ pri ROEB dal uvedenej časti tejto parcely nové číslo ako neknihovaná parcela. Pred ROEB bola táto parcela zakreslená v celku aj s tým hrbom, na katastri mi povedali, že spracovateľ mal zistiť majiteľov pokiaľ pozemok užívali ale nikto sa nepýtal na to.
Teraz neviem, čo mám robiť, či sa súdiť alebo to odkúpiť, na SPF mi povedali, že najnižšia trhová cena pozemku za m2 je 7 eur, na čo zas nemám peniaze.

Ďakujem za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus