Zaplatené zálohové platby - ukončenie živnosti

Prevádzkujem živnosť v prenajatých priestoroch za ktoré mesačne platím nájom a mesačne platím zálohové platby za spotrebu energií. Zálohy za spotrebu energií sa vyúčtovávajú raz za rok, obyčajne do konca marca nasledujúceho roka.
K 31.12.2017 chcem ukončiť živnosť. Účtujem v jednoduchom účtovníctve. Viem, že ku dňu skončenia živnosti mám upraviť príjmy a výdavky o nezaplatené pohľadávky, neuhradené záväzky a nespotrebované zásoby. Neviem však čo mám urobiť so zaplatenými zálohovými platbami za energie. Keď ich budem považovať za pohľadávky voči prenajímateľovi tak zaplatené zálohy v podstatnej miere ovplyvnia hospodársky výsledok z podnikania. Do výdavkov ich nemôžem zahnúť lebo nemám konečné vyúčtovanie záloh.
Prosím o pomoc, nakoľko sa blíži koniec roka.
Ďakujem
Vajová

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus