Zapocitava sa obdobie na materskej dovolenky do 270 dni... Ako je to s materskou pri novom PP?

Dobry den.
Od 11.1.18 som na materskej dovolenke. Ku dnu 26.7.18 mi skoncil pracovny pomer na dobu urcitu. Chcem sa informovat ci toto obdobie t.j. od 11.1.-26.7.18 sa mi bude ratat do 270 dni nemocneskeho poistenia, ktore zena potrebuje, aby jej vznikol.narok na materske.

Uvazujeme nad dalsim dietatom. Kolko dni musim byt zamestnana u noveho zamestnavatela, aby mi vznikol narok na materske? Z coho sa bude pocitat vyska ak by som tam pracovala menej ako 90 dni?

Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.