Zapocitava sa obdobie na materskej dovolenky do 270 dni... Ako je to s materskou pri novom PP?

Dobry den.
Od 11.1.18 som na materskej dovolenke. Ku dnu 26.7.18 mi skoncil pracovny pomer na dobu urcitu. Chcem sa informovat ci toto obdobie t.j. od 11.1.-26.7.18 sa mi bude ratat do 270 dni nemocneskeho poistenia, ktore zena potrebuje, aby jej vznikol.narok na materske.

Uvazujeme nad dalsim dietatom. Kolko dni musim byt zamestnana u noveho zamestnavatela, aby mi vznikol narok na materske? Z coho sa bude pocitat vyska ak by som tam pracovala menej ako 90 dni?

Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.