Záznam o prevádzke vozidla, diéty

Dobrý deň,

Priateľ je živnostník nie je platcom DPH, Vedie si evidenciu, záznam o vozidle za každý deň, v ktorom si aj vypisuje diéty. Trvalé bydlisko má v Humennom ale pracuje mimo, v BA celý mesiac, raz do mesiaca sa vracia domov. Chcem sa spýtať v akej výške si môže dať do nákladov diéty keďže nepracuje v mieste trvalého bydliska ale celý mesiac je mimo(ako by bol na pracovnej ceste), môže si dať diéty v plnom rozsahu 9,80 € ? na každý pracovný deň za celý mesiac? môže mať diéty aj cez víkendy? (keďže je mimo)
Ako je to? ako sa dá uplatniť najväčšia diéta pri tomto dlhodobom spôsobe vykonávania práce, a aké diéty teda si môže vôbec uplatniť.

Vopred ďakujem za odpoveď
S pozdravom

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus