Zdanenie slovenskeho starobneho dochodku v Rakusku

Dobry den.
Som slov.dochodca /od r.2016/ s trvalym bydliskom v Rakusku. Od roku 2011 som zamestnany na zaklade platnej pracovnej zmluvy v rakuskej firme v Linzi. Firma za mna plati vsetky dane,odvody z mojho prijmu. Rakusky Financny urad ma vyzval aby som aj moj slovensky starobny dochodok od r.2016 az doteraz zahrnul do prijmu /cim mi samozrejme stupne danovy zaklad/ a odviedol z toho dan. Nerozumiem preco, vzdy som si myslel ze slovensky starobny dochodok nie je zdanovany ani v inych krajinach EU nielen na Slovensku. Na Slovensku som odrobil 43 rokov a vzdy som riadne platil dane. Ako je vobec mozne aby Rakusko ziadalo zdanit prijem ktory nie je vyplacany z ich socialneho systemu ? Viem ze v Rakusku je starobny dochodok zdanovany a dochodcovia si platia aj odvody do poistovni z dochodku. Ale to su dochodky vyplacane z rakuskej strany. Ja ziadny rakusky dochodok nepoberam. Mozno sa mylim, ale mne to "zavana" porusenim europskych dohod o dvojitom zdaneni.
Prosim Vas poradte mi co mam robit, ako sa mam zachovat ? Nejedna sa o ziadnu malu sumu, kedze mi stupne danovy zaklad, bude suma slov. dochodku zdanovana 35%-tnou sadzbou, takze by som prisiel o viac ako tretinu mojho slov. starobneho dochodku a to povazujem za nespravodlive pretoze ako som uz pisal slov.dochodok NIE SU RAKUSKE PENIAZE a rakuska strana mi ho nevyplaca.
Dakujem za odpoved.
Pavel Kvetan nar.03.01.1954

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus