Zdravím, môj otec si chce kúpiť dom ale na liste vlastníctva je uvedené: právne vzťahy kód 5

Teda pokračujem, kódy sú uvedené nasledovne: spôsob využitia pozemku 15, umiestnenie pozemku 1, právne vzťahy 5....chcem sa spýtať, či vôbec kupovať takúto nehnuteľnosť, lebo ak vlastník pozemku nie je vlastníkom stavby na tomto pozemku, tak tam asi nebude všetko v poriadku...alebo ako postupovať v takom prípade? Má to vôbec zmysel preverovať si kto čo ako, alebo radšej do toho vôbec neísť?

Ďakujem vopred za odpoveď.

Éstefani

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zdanením podielov na zisku sa vraciame do minulosti
Prípady s rôznymi variantami zdanenia vysvetľuje Silvia Hallová, daňová partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovensko, členka Slovenskej komory daňových poradcov.
Pri dividendách dajte pozor na zmeny
Vyplácanie dividend, teda podielov na zisku, zásadne ovplyvňuje fakt, že začiatkom tohto roka sa v ich zdaňovaní urobila hrubá čiara. Začal totiž platiť nový zákon.
Ako zákon tento rok upravil vyplácanie podielov zo ziskov
Vyplácanie podielov zo ziskov sa mení.
Ktoré jazdené autá majú najmenej porúch? Tu sú výsledky skúšok spoľahlivosti
Rebríčky bezporuchových áut zväčša vyhrávajú tie s vyššou cenou, no spoľahlivé sú aj medzi lacnejšími modelmi. Najlepšie (v cene do 10-tisíc eur) obstála Toyota Yaris.
Profesie, o ktoré sa firmy bijú a prinášajú slušné zárobky
Ste ITečkár a chcete zárobok nad 2-tisíc eur? Taký ponúka aj firma so sídlom v Novej Bani. Ak máte technické vzdelanie, nemusíte sa obávať o prácu. Trh práce je zavalený ponukami. Tu sú niektoré.