Zdravotné dôvody.

Dobrý deň. Poprosím o radu. Po roku bola ukončená PN ka, hoci pacient nie je doliečený. V robote máme od 18.12.2015 do 18.1.2016 celozávodnú dovolenku. PO ukončení pn prakticky ani memôže nastúpiť do práce, lebo na prevádzke nikto nie je. Nakoľko nemám nárok na dovolenku -- nepracovala som celý rok -- ako sa tento problém dá vyriešiť? Musím to nadrobiť, alebo je to prekážka na strane zamestnávateľa? Za akých podmienok zamestnávateľ musí dať výpoved, ak zamestnanec je operovaný na chrbticu -- má 4 skrutky -- obmedzené pohyby, dvíhanie bremien a iné zákazy. Ak aj donesiem odporúčanie od lekára, ako súkromník určite nie je ochotný dobrovolne vyplatiť žiadne odstupné -- skončenie prac.pomeru zo zdravotného dôvodu Mám priznaný polovičný I D. Mám podanú žiadosť aj na ZŤP. Čakám na odpoved z uradu práce. Ako mám pokračovať, aby ma zamestnávateľ neoklamal? Ďakujem za odpoved. M.P.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus