Zdravotné poistenie

Dobrý deň

Moja dcéra je študentkou denného štúdia vysokej školy v Českej republike. Na ÚPSVaR v SR je na základe potvrdenia o návšteve školy evidovaná ako nezaopatrené dieťa a štát za ňu platí odvod do zdravotnej poisťovne.

Od septembra popri štúdiu pracuje na "dohodu o provedení práce". Zamestnávateľ za ňu neodvádza odvod do zdravotnej poisťovne v ČR.

Ja by som potrebovala vedieť, či je v takom prípade povinná odhlásiť sa zo zdravotnej poisťovne v SR.

A ak je povinná, ako to funguje s ošetrením. Ak sa nechá ošetriť v ČR, poistné má síce zaplatené, ale doklad o tom nie je a kartičku poistenca má slovenskú. A naopak, ak sa nechá ošetriť v SR (čo je vyššia pravdepodobnosť), má zase kartičku poistenca, ale nemá zaplatené poistné.

Za odpoveď ďakujem
Monika F

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.