zivnostnik a vypoved zo zamestnania

Pekny den som zivnostnik a po skonceni sity som oznamil svojmu nadriadenemu teda majstrovy ze viac uz do prace nepridem a to z dovodu ze firma pre ktoru som robil minechcela preplatit dovolenku na ktorej som bol 11dni ze nemam odrobeny pocet mesiacov a ze mi vychadzaju 4 dni podla odrobenia a uz vycerpania 8 dni dovolenky som vo firme uz 7 rokou a udali §190 ods.3 mal som ustnu dohodu od majitela firmi ze mi da 25dni dovolenky rocne 3 roky to fungovalo bez problemou ja som nahlasil svojmu majstrovi datum dovolenky uz v Maji tohto roku aby bol vcas informovany a na tabuli som sa zapisal 1mesiac pred nastupom nad dovolenku aby som aj druhy krat vcas informoval zamestnavatela 2dni pred odchodom ma zavolal nadriadeny ze mi da iba 4,5dna na dovolenku a potom musim nastupit do prace ,naco som mu povedal ze mam uz rok dopredu zaplatenu dovolenku s rodinou k moru a predsa nemozem prist po 4 dnoch do prace,naco mi povedal ze mi bude za kazdy den nenastupenia do prace strhavat 1 den dovolenky a da mi k nahrade stratu ktora by vznikla ked nenastupim do prace pre firmu,s cim som nesuhlasil a povedal som mu ze si teda berem neplatene volno naco mi odpovedal ze ma budu aj tak sankciovat .isiel som na tu dovolenku vsak co som mal robit ked bola zaplatena a rodina sa uz tesila,po richode do prace v den ked som mal nastupit po ukonceni sichty bolo mne a mojej manzelke povedane ze nam ziadnu dovolenku nepreplatia npracujem s manzelkou v jednej firme tak toto vsetko sa tyka aj jej ,naco sme reagovali ze teda nech si nechaju celu dovolenku a koncime v tejto firme a prideme odovzdat veci co mame na karte,naco veduci reagoval ze kludne mozeme,a tak sme od nasledujuceho dna uz do prace nenastupili potom sme boli odovzdat vsetky veci a v ten den sme zrusili aj zivnost a sme na urade prace.poslali sme fakturu za odpracovane hodiny a majitel na dal odkazat ze nam nic nepreplati .nemame s nim ziadnu zmluvu o vykonani prace,iba ustnu dohodu ,mozeme mat koli tomu ze sme okamzite skoncili pracovat pre tuto firmu nejake problemi?,moze nas pokutovat ? moze nam nevyplatit zarobene peniaze? za odpoved dakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus