zivnostnik a vypoved zo zamestnania

Pekny den som zivnostnik a po skonceni sity som oznamil svojmu nadriadenemu teda majstrovy ze viac uz do prace nepridem a to z dovodu ze firma pre ktoru som robil minechcela preplatit dovolenku na ktorej som bol 11dni ze nemam odrobeny pocet mesiacov a ze mi vychadzaju 4 dni podla odrobenia a uz vycerpania 8 dni dovolenky som vo firme uz 7 rokou a udali §190 ods.3 mal som ustnu dohodu od majitela firmi ze mi da 25dni dovolenky rocne 3 roky to fungovalo bez problemou ja som nahlasil svojmu majstrovi datum dovolenky uz v Maji tohto roku aby bol vcas informovany a na tabuli som sa zapisal 1mesiac pred nastupom nad dovolenku aby som aj druhy krat vcas informoval zamestnavatela 2dni pred odchodom ma zavolal nadriadeny ze mi da iba 4,5dna na dovolenku a potom musim nastupit do prace ,naco som mu povedal ze mam uz rok dopredu zaplatenu dovolenku s rodinou k moru a predsa nemozem prist po 4 dnoch do prace,naco mi povedal ze mi bude za kazdy den nenastupenia do prace strhavat 1 den dovolenky a da mi k nahrade stratu ktora by vznikla ked nenastupim do prace pre firmu,s cim som nesuhlasil a povedal som mu ze si teda berem neplatene volno naco mi odpovedal ze ma budu aj tak sankciovat .isiel som na tu dovolenku vsak co som mal robit ked bola zaplatena a rodina sa uz tesila,po richode do prace v den ked som mal nastupit po ukonceni sichty bolo mne a mojej manzelke povedane ze nam ziadnu dovolenku nepreplatia npracujem s manzelkou v jednej firme tak toto vsetko sa tyka aj jej ,naco sme reagovali ze teda nech si nechaju celu dovolenku a koncime v tejto firme a prideme odovzdat veci co mame na karte,naco veduci reagoval ze kludne mozeme,a tak sme od nasledujuceho dna uz do prace nenastupili potom sme boli odovzdat vsetky veci a v ten den sme zrusili aj zivnost a sme na urade prace.poslali sme fakturu za odpracovane hodiny a majitel na dal odkazat ze nam nic nepreplati .nemame s nim ziadnu zmluvu o vykonani prace,iba ustnu dohodu ,mozeme mat koli tomu ze sme okamzite skoncili pracovat pre tuto firmu nejake problemi?,moze nas pokutovat ? moze nam nevyplatit zarobene peniaze? za odpoved dakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.